Matka vezla chlapce (4) na střeše auta. Po „spanilé jízdě“ městem skončila u soudu

Autor: Darina Jíchová - 
8. ledna 2019
10:00

Nečekané záběry nabídly bezpečnostní kamery snímající jednu z hlavních cest v australském Perthu - zachytily projíždějící stříbrné auto, které si na střeše vezlo malého pasažéra. Za madla zahrádky se pevně držel čtyřletý chlapec v plence. Matka zřejmě o přítomnosti dítěte nevěděla, podle policie ji to ale neomlouvá a šestatřicetiletá žena musí k soudu. Byla obviněna z nebezpečného řízení, uvedla australská stanice News.

K incidentu došlo v pátek 4. ledna těsně před šestou odpoledne tamního času. Chlapec na střeše strávil 10 minut, než matku na jeho přítomnost upozornili projíždějící řidiči. Uvnitř auta seděly další dvě děti, obě ale byly připoutány v dětských sedačkách. 

Chlapec se projel na střeše:

„Řidičům se podařilo získat její pozornost, troubili, blikali světly a ukazovali na střechu. Matka zastavila, sundala dítě ze střechy, usadila ho do auta a pokračovala dál v cestě,“ uvedl mluvčí perthské policie. „Podle záběrů z kamer jsme vyhodnotili, že žena syna poté, co ho posadila do auta, nepřipoutala,“ dodal mluvčí.

Řidička byla předvolána k soudu. „Chlapec vypadal v pořádku, docela si to užíval. Neměl ani ponětí, v jakém je nebezpečí,“ popsali situaci svědkové. V dospělých, kteří jeho „spanilou“ jízdu sledovali, však podívaná budila hrůzu.

pajato73 ( 8. ledna 2019 12:58 )

asi se ho matka chtela zbavit, kdyz ma ve ctyrech letech jeste plinku...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud