500 největších magnátů světa: Babiš vypadl, jediným Čechem Kellner. V čele Bezos

Autor: ČTK - 
31. 12. 2018
13:30

Jeff Bezos zůstává podle agentury Bloomberg v čele seznamu 500 magnátů světa, ve kterém je v současnosti pouze jeden Čech - Petr Kellner. Naopak premiér Andrej Babiš ze žebříčku vypadl.

V důsledku turbulencí na finančních trzích se řada magnátů letos dostala do červených čísel. Podle indexu 500 největších miliardářů agentury Bloomberg nejbohatší lidé na světě ztratili tento rok 451 miliard dolarů (10,15 bilionu Kč). To je zásadní rozdíl oproti roku 2017, kdy své bohatství zvětšili o jednu miliardu dolarů.

Kellner na 102. místě, Babiš žebříček opustil 

K těm, kdo z indexu agentury letos vypadli, patří český premiér Andrej Babiš nebo ruský magnát Oleg Děripaska.

Babišovo bohatství pochází z chemické a zemědělské společnosti Agrofert, píše Bloomberg. Jediný český miliardář, který na žebříčku figuruje, je Petr Kellner. S 11,5 miliardy dolarů mu patří 102. pozice.

Vzpomínkové album Andreje Babiše (ANO) na rok 2018. Zde foto s manželkou Monikou.Vzpomínkové album Andreje Babiše (ANO) na rok 2018. Zde foto s manželkou Monikou. | Archiv A. Babiše

Bezosovi se daří

K novým jménům na seznamu světové elity patří se 7,2 miliardy dolarů Tim Sweeney, kterému se s hrou Fortnite podařilo oživit trh videoher, nebo majitel energetické společnosti Endeavour Energy Resources Autry Stephens s 11,4 miliardy.

Další je se čtyřmi miliardami dolarů nejlépe placená ředitelka v Británii, spolumajitelka sázkařské webové stránky Bet365 Denise Coatesová. Na index se nově zapsalo 31 jednotlivců. Celkově si letos nejlépe vedli miliardáři v Singapuru, kteří své jmění zvýšili o 2,5 miliardy na 38 miliard dolarů.

Zakladatel Amazonu Jeff Bezos s manželkou Mackenzie BezosovouZakladatel Amazonu Jeff Bezos s manželkou Mackenzie Bezosovou | Profimedia.cz

Nejbohatším mužem planety je ale se 123 miliardami dolarů zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, kterému se podařilo přidat k majetku 24 miliard, přestože v závěru roku kvůli situaci na akciové burze tratil. Od září odepsal 45 miliard dolarů.

Velké ztráty Zuckerberga

Druhý největší zisk, a to 8,6 miliardy dolarů, si letos připsal Lej Ťün, zakladatel a šéf výrobce chytrých telefonů Xiaomi.

Mezi těmi, co letos tratili nejvíce, jsou na prvním místě Američané, které zejména prosincový propad na finančních trzích připravil celkem o 76 miliard dolarů. Nejvíce majetku odepsal Mark Zuckerberg, jehož Facebook se potácel z krize do krize. Jeho jmění kleslo o téměř 20 miliard na 53 miliard dolarů.

Z indexu Bloombergu letos vypadlo 50 osob včetně 11 z Číny nebo Hongkongu, devíti z USA a čtyř z Ruska. Patří k nim také ruský magnát Oleg Děripaska. Čistá hodnota jeho majetku klesla na rekordní minimum kvůli obavám, že jeho hliníkárenský gigant Rusal by mohl kvůli sankcím USA výrazně omezit výrobu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

victor1 ( 1. ledna 2019 19:59 )

Tak nevím,ale u každého jednoho bych nechal udělat audit jejich financí a to i daleko do historie.U našich samozřejmě taktéž.Normální poctivou prací se k těm majetkům nemohli dostat.To by byl každý pracující milionář.Prostě jsou to swině,které ony pracující využívají a zneužívají.A proto mě vždy sere,když nějaký zasraný podnikatel řekne kolik neživí lidí.Howno,právě ti lidé živi ho a jeho zdegenerovanou famílii!!!

anonym01 ( 31. prosince 2018 21:28 )

anonym01 ( 31. prosince 2018 21:26 )

TADY NĚKDO VE VLÁDĚ A NA HRADĚ ROZUMÍ ČESKY? KLYNNIKA SEM, KLYNIKA TAM!

anonym01 ( 31. prosince 2018 21:16 )

JAK ZBOHATLI? http://nr1a.com/tunely.htm

jjusa ( 31. prosince 2018 18:29 )

Co ta klynika,to je pravopisná čeština,ta ti nevadí že ne???To ne,když to napíše takový čučkař jako ty,proč by to mělo vadit,NÉ

Zobrazit celou diskusi
Další videa