Migranti dorazili k břehům Anglie. Po odmítání na jihu Evropy riskují životy v La Manche

Autor: ČTK, for - 
28. 12. 2018
22:33

Nárůst počtu migrantů, kteří se snaží z Francie do Británie dostat na loďkách a člunech, je podle britského ministra vnitra Sajida Javida „závažným incidentem“. O situaci chce jednat se svým francouzským protějškem, neboť je podle něj jen otázkou času, kdy někdo při pokusu překonat Lamanšský průliv přijde o život.

V posledních dnech se průliv mezi Francií a Británií pokusilo překonat téměř sedm desítek migrantů. V pátek britská pohraniční stráž zadržela 12 mužů ze Sýrie a Íránu, kteří se na cestu Lamanšským průlivem vydali na nafukovacích člunech.

Podle britských úřadů jsou za aktuálním nárůstem počtu migrantů, kteří se na cestu na Britské ostrovy vydávají na člunech, organizované skupiny pašeráků lidí. Taková cesta je přitom vzhledem k rušné lodní dopravě v Lamanšském průlivu i nevypočitatelnému zimnímu počasí značně nebezpečná.

La Manche bude pod drobnohledem

Ministr vnitra Javid se chce o víkendu telefonicky spojit se svým francouzským protějškem Christophem Castanerem. Své podřízené z pohraniční stráže, imigračního úřadu a policejní jednotky bojující s organizovaným zločinem dnes vyzval, aby ho denně o vývoji situace informovali.

V minulosti se migranti z Francie do Británie snažili dostat především tak, že se ukryli na trajektech nebo v kamionech směřujících do Británie tunelem pod kanálem La Manche.


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

offline ( 29. prosince 2018 10:39 )

Pokud je anglický ministr vnitra Sajid Javid a londýnský starosta Sadiq Khan, nebude dlouho trvat a Británie po opuštění EU vstoupí do oblasti volného pohybu osob s celou Afrikou, blízkým východem a Asií.

iFender ( 29. prosince 2018 10:25 )

At si je Spanelsko samo zivi.

Sibyla ( 29. prosince 2018 09:13 )

já třeba s nimi velmi soucítím, je mi jich moc líto a myslím, že když tak moc chtějí na sever, mělo by jim to být umožněno. Třeba Grónsko by se jim mohlo líbit, tam by se určitě nepotili jako v Africe.

al.bunda ( 29. prosince 2018 08:33 )

Jestli se v nás snažíte vyvolat nějaký vánoční soucit s něma,tak je to marný,je to marný,je to marný

zacoaproc ( 29. prosince 2018 08:16 )

Samej inteligentní xicht. Počítám doktor, inženýr, počít.expert, bankéř.. Obohacení protože Geislerovou a spol.

Zobrazit celou diskusi
Další videa