Migranti chtěli do Británie proniknout na rybářské lodi. Francouzům neproklouzli

Autor: peb, ČTK - 
23. 12. 2018
13:15

Francouzská pobřežní stráž v neděli zadržela 16 migrantů, kteří chtěli na palubě rybářské lodě přeplout z Francie do Británie. Informovala o tom agentura AFP. Skupinu migrantů, v níž byly i dvě děti, objevily úřady poté, co šéf přístavu v Boulogne-sur-mer upozornil na neobvyklé chování posádky člunu.

Vedení přístavu nahlásilo člun s migranty, když plavidlo vyrazilo z přístavu s vypnutými motory, neodpovídalo na radiovou komunikaci a vydalo se na moře po neobvyklé trase. Pobřežní stráž pak za člunem vyslala tažné plavidlo, aby zjistila, zda je posádka v pořádku. 

Plavidlo člun dostihlo asi ve vzdálenosti deseti kilometrů od pobřeží a doprovodilo jej pak zpět do francouzského přístavu. Migranty, kteří podle AFP byli v dobrém zdravotním stavu, si na pevnině převzala policie. 

Migrantů, kteří se pokoušejí dostat z Francie do Británie lodí přes Lamanšský průliv, od října výrazně přibylo, uvedla AFP. Migranti tuto trasu zkoušejí navzdory tomu, že kvůli velké hustotě lodní dopravy, silným mořským proudům, téměř neustálému větru a nízké teplotě vody jsou pokusy o překonání průlivu na loďkách velmi nebezpečné.

Podle francouzské pobřežní stráže se tímto způsobem úžinu mezi britskými ostrovy a kontinentem pokusili překonat migranti na loďkách ve 23 případech v roce 2016 a ve 13 případech loni.


Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa