Drsný Schwarzenegger: „Trump je mešuge,“ zaútočil „Terminátor“ na prezidenta

Autor: ČTK, for - 
3. prosince 2018
20:33

Herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger dnes počastoval amerického prezidenta Donalda Trumpa oslovením „mešuge“, což je v jidiš nelichotivý výraz pro blázna. Takové přízvisko si šéf Bílého domu vysloužil kvůli odmítání pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Terminátor přelomu 21. století a guvernér nejlidnatějšího státu USA v letech 2003 až 2011 vynikal především úsilím o omezení průmyslových exhalací a skleníkových plynů. Dnes je jedním z účastníků dvoutýdenní světové konference o klimatu COP24, která byla zahájena v pondělí.

Republikánský politik a také hrdina především akčních filmů v hornoslezském městě zdůraznil, že Spojené státy jsou stále součástí mezinárodní dohody o omezení skleníkových plynů, třebaže prezident Trump se rozhodl od dohody odstoupit.

Schwarzenegger před delegáty prohlásil, že „Amerika je více než jenom Washington nebo jeden vedoucí představitel“. Trumpa kvůli rozhodnutí odstoupit od dohody označil za blázna a prohlásil, že globální klimatická dohoda se v USA těší široké podpoře na místní úrovni a na úrovni jednotlivých států.

Já se vrátím, pobavil „Terminátor“

Rakouský rodák dále řekl, že na příští světovou konferenci o klimatu by měli být pozváni také místní politici. „A pokud tak učiníte, slibuji vám: Já se vrátím,“ uzavřel Schwarzenegger svou typickou filmovou hláškou.

Ze známých osobností dnes na konferenci v Polsku média zaujal také průvodce televizními přírodopisnými filmy z produkce BBC David Attenborough. Ten varoval, že lidská civilizace by se mohla zhroutit, pokud svět nezakročí proti klimatické změně.

„Právě nyní čelíme katastrofě globálních rozměrů způsobené člověkem, což je pro nás největší hrozba za tisíce let,“ upozornil dvaadevadesátiletý Attenborough „Pokud lidstvo nepodnikne příslušné kroky, je na obzoru kolaps naší civilizace a vyhynutí velké části přírodního světa,“ varoval.

majojo ( 4. prosince 2018 00:39 )

Což Trump samozřejmě ani v nejmenším není.

majojo ( 4. prosince 2018 00:36 )

Akorát že jeho Terminátorem je Ovčáček.

zemanbures ( 3. prosince 2018 23:18 )

Z toho si nic nedělejte, pane Schwarzenegger, "náš" prezident je na tom obdobně.

yokky ( 3. prosince 2018 22:46 )

velke svaly ....maly rozum.....

iFender ( 3. prosince 2018 21:15 )

Schwarzenegger,typicky neoliberal,ktery uznava jen jeho mineni.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud