Hrůzné znásilnění studentky sedmi Syřany: Kdo se přidal a pro koho to nebylo poprvé?

Autor: peb, ČTK - 
2. 11. 2018
15:45

Přepadli 18letou studentku a znásilnili ji. Policie zadržela sedm Syřanů a jednoho Němce, všichni putovali do vazby. Pátrá se přitom ještě po dvou podezřelých. Případ z Freiburgu a také zářijový mnichovský případ opakovaného znásilňování dívky vyvolal v Německu novou debatu o kriminalitě migrantů a přistěhovalců.

Policie pátrá po dalších dvou podezřelých z hromadného znásilnění 18leté dívky v jihoněmeckém Freiburgu. Při vyšetřování se objevily stopy dvojí DNA, které nebylo možné přiřadit k žádnému z dosavadních osmi zadržených. Řekl to dnes na tiskové konferenci zástupce freiburské kriminální policie Bernd Belle. Další dvě stopy DNA naopak byly přiřazeny k zatčeným.

Osmnáctiletá studentka byla znásilněna v noci na 14. října několika muži po návštěvě diskotéky ve Freiburgu. Ve vyšetřovací vazbě je osm podezřelých - sedm Syřanů ve věku od 19 do 29 let a jeden 25letý Němec.

Znásilňoval mladík ze Sýrie už dříve?

Jeden z hlavních podezřelých přitom už měl v době činu sedět ve vazbě v souvislosti s jiným činem. Zatýkací rozkaz z 10. října však byl proveden až 21. října. Místní úřady za to čelí kritice.

Policie připustila, že muž (22) označovaný za hlavního podezřelého od léta spáchal několik trestných činů - trojí ublížení na těle a dva sexuální přečiny. V jednom z nich šlo také o znásilnění, na němž se loni v bytě 22letého podezřelého podílely další dvě osoby, včetně jednoho z podezřelých v aktuální kauze.

18letá dívka byla znásilněna poté, co v klubu na Hans-Bunte Strasse údajně do pití dostala tabletu pravděpodobně extáze. Uvedli to v pátek vyšetřovatelé. Znásilnění se pak odehrálo v lese u diskotéky.

Fotili se se zbraněmi

Tři podezřelí z hromadného znásilnění se kromě toho údajně na internetu prezentovali se zbraněmi. „Z toho se dá vyvozovat blízkost k YPG nebo PKK. Potvrdit to nemůžeme,“ řekl Belle. YPG jsou kurdské milice působící na severu Sýrie a PKK zakázaná Strana kurdských pracujících.

K zářijovému mnichovskému případu nyní bavorská média napsala, že znásilňována byla 15letá dívka šesti afghánskými azylanty. Úřady to však s odkazem na vyšetřování odmítají potvrdit.

Hlavním podezřelým je syrský uprchlík Majd H. Mladík má podle rodiny problémy s agresivitou.Hlavním podezřelým je syrský uprchlík Majd H. Mladík má podle rodiny problémy s agresivitou. | reprofoto/twitter

Gangy násilníků 

V Německu zjevně působí celé gangy mužů, kteří se dopouští sexuálního násilí na ženách. Začalo to silvestrovskou nocí před téměř třemi lety v Kolíně nad Rýnem, kde došlo k sexuálnímu obtěžování žen, a pokračovalo to obtěžováním a násilnými činy na dalších místech Německa.

Právě ve Freiburgu byla už před dvěma lety brutálně znásilněna a zavražděna studentka. Mladý afghánský uprchlík Husajn K. byl odsouzen k doživotnímu vězení.

Agentura DPA ale připomíná i případy hromadného znásilnění v Porúří či Hamburku, kde podezřelými a pachateli byli Němci.

Loni bylo evidováno 39 829 osob podezřelých ze sexuálních trestných činů, přičemž 28,7 procenta z nich nebyli Němci.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa