Obamová promluvila o životě po Bílém domě. A uťala řeči o souboji s Trumpem

Autor: Darina Jíchová - 
13. října 2018
18:30

Bývalá první dáma Spojených států Michelle Obamová prohlásila, že nikdy nehodlá kandidovat na prezidentku USA. „Politika není pro mě,“ pronesla během svého rozhovoru pro stanici NBC. Dodala, že nikdy nechtěla vstoupit do politiky, čímž vzala naději mnoha lidem, kteří doufali, že v roce 2020 bude usilovat o roli šéfky Bílého domu, informoval deník Daily Mail.

Obamová řekla, že hodlá USA sloužit dál, ale bude tak činit mimo politické kruhy. Dodala, že nemá žádné ambice ucházet se o funkci prezidenta. „Nikdy jsem nechtěla být politik, natož pak prezident. Jsou jiné prostředky, jak změnit svět. Politika není nic pro mě,“ prohlásila. Zničila tak vizi mnoha demokratů, kteří doufali, že v roce 2020 v Bílém domě vystřídá Donalda Trumpa.

Zároveň představila svůj nový projekt Global Girls Alliance (Světová aliance dívek), iniciativa je zaměřená na vzdělání dívek. Klade si za cíl nejen zajistit, aby dívky po celém světě měly možnost studovat, ale chce rovněž zaručit, aby mohly studovat to, co chtějí.

Napětí mezi republikány a demokraty

Během akce promluvila o svém životu mimo Bílý dům a o přátelském momentu, který sdílela s exprezidentem Georgem Bushem mladším na pohřbu senátora Johna McCaina. Uvedla, že i přestože je dělí stranická příslušnost, zůstávají přáteli. Nerozdělí je prý ani stoupající napětí mezi demokraty a republikány.

Stále si stojí zas svým heslem: „Když oni míří nízko, my zamíříme vysoko“, kterým popsala malicherné spory mezi dvěma stranami v roce 2016.

Její slavná slova použila několikrát také neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, parafrázoval ji také demokrat a bývalý ministr spravedlnost Eric Holder. „Když zamíří nízko, my je kopneme,“ uvedl Holder, který v poslední době rázně vystupoval proti republikánům. Obamová ale tvrdí, že by se demokraté a lidé obecně neměli vydávat cestou nenávisti a msty.

Bonbon od Bushe

„Bylo to drobné gesto, podal mi bonbon. Netušila jsem, že se z toho stane takový hit. Možná to jen svědčí o tom, že lidé hladoví po jednotě,“ vysvětlila situaci. „George a já k sobě máme opravdu blízko, je to můj přítel do nepohody na každé akci, které se účastní bývalí prezidenti a jejich manželky. Tohle byla drobnost, bral si větrový bonbon od Laury a já to viděla a chtěla jsem taky jeden. Vtipné na tom je to, že to byly staré bonbony, které bývají v dózách v Bílém domu,“ uvedla Obamová.

Obamová s Bushem na pohřbu senátora Johna McCaina.Obamová s Bushem na pohřbu senátora Johna McCaina. | reprofoto/twitter

Obamová o #MeToo

Dotkla se rovněž tématu hnutí MeToo, které brojí proti sexuálnímu násilí. Připomněla, že je důležité, aby lidé bojovali za rovnost pohlaví, i když je to mnohým nepříjemné. „Kampaň zdůrazňuje nebezpečí, kterému dívky a ženy čelí. Je důležité, aby se o problému mluvilo,“ domnívá se Obamová.

„Kampaň usiluje o změnu, ta ale nepřijde snadno a rychle. Aby jí ženy dosáhly, musí se připravit na cestu plnou překážek, na chvíle, kdy to všechno budou chtít vzdát, kdy jim to přijde marné. To je moment, kdy si sobě i světu musí říct: Je mi líto, že ti moje kampaň přijde nepříjemná, ale já buduju cestu příštím generacím,“ domnívá se Obamová.

„Jsem překvapená, co se všechno se za ta léta změnilo, a děsí mě, co všechno zůstalo při starém. Víte, čeho je moc, toho je příliš. Svět je stále nebezpečné místo pro dívky a ženy,“ doplnila, že kritika, kterou hnutí sklidilo pro jmenování Bretta Kavanaugha soudcem nejvyššího soudu, ji „bohužel“ vůbec nepřekvapila.

Život po Bílém domě

Promluvila také o svých dvou dcerách, Malia (20) a Sasha (17) se prý mají báječně. „Jsem na ně moc pyšná, Sasha právě dokončuje střední školu. Je obtížné vyrůstat pod neustálým dohledem médií, potřebovaly najít samy sebe, oprostit se od těch 8 let, které strávily v Bílém domě,“ řekla Obamová. Uvedla také, že si užívá roli „bývalé“ první dámy.

„Jde o maličkosti, můžu si jen tak vyjít ze dveří a jít ven,“ svěřila se Obamová. Její neoblíbenější věcí je to, že ona a exprezident Barack Obama mají oddělené koupelny. „To je klíč ke spokojené domácnosti a šťastnému manželství,“ zasmála se během rozhovoru.

 

mandat ( 13. října 2018 20:31 )

Co ten Mike otravuje ? Asi ma nudu, meli by s Bsarakem jit pred soud za jejich ilegalni adopci deti a za falesne doklady a zvlaste za zfalsovany rodny list,normalne Obama nemel narok se stat prezidentem a tahle muzatka z penisem by nemela vubec dostat prostor v mediich.To byl jeji napad s tretim pohlavim a s treti tialetou.Nic lepsiho nemohli vymyslet.Proc se neomluvi za to, ze za vlady Obamy USA rozvratilo Z zemi sveta, tedy se snazili tam sirir demokracii.V USA je bneskutrecny chaos,ale chteji delat poradek po celem svete.Vsude,kam slapne USA,tak je valka a rozrat. FUJ.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud