Nejhledanější drogový boss Španělska natočil hudební klip. Aby se „vysmál“ policii

Autor: Mii - 
9. října 2018
21:15

Svérázný vzkaz poslal španělské policii nejhledanější drogový boss v zemi Francisco Tejon, který je vůdcem kartelu Las Castanitas. Zatímco po něm bezpečnostní složky usilovně pátrají, natočil hudební klip, ve kterém si užívá alkoholu a spoře oděných žen. Podle policie tím chtěl říct, že se nebojí a nic jej nezajímá. Klip Tejon volně umístil na YouTube, portál jej ale již stáhl.

Tejon je na útěku před policií od roku 2016. Byť je pátrání po něm ze strany Španělska věnováno velké úsilí, bezpečnostní složky stále nejsou blíž k jeho dopadení. Muž má být jedním z vůdců drogového kartelu Las Castanitas, který je často přirovnáván k drogovému impériu slavného zločince Pablo Escobara.

YouTube klip po pár dnech smazal. Část záznamu se podařilo získat španělskému webu La Vanguardia:

Tejon se v klipu objevuje po boku kubánského zpěváka Clase A. Oba dva jsou natočeni, jak si užívají divokého večírku s modelkami, drahými auty a spoustou alkoholu. „Není pochyb o tom, že je to on. Už to video sledujeme minimálně týden,“ sdělil policejní zdroj španělskému deníku El Mundo. „Chce tím říct, že ho nic nezajímá a že se klidně ukáže takhle veřejně,“ dodal.

Detektivové se nyní snaží najít dům a bazén, kde bylo video natočeno.

Pašování marihuany z Maroka

Klip přichází jen pár týdnů poté, co byl zadržen Franciscův bratr Antonio, který aktuálně čeká na soud ve vězení ve městě Córdoba. Oba bratři se na nelegálním drogovém obchodu podíleli společně, celkem pašováním marihuany měli přijít ke jmění 30 milionů eur (771 milionů korun).

Podle policie jejich gang ovládá minimálně 70 % celkového obchodu s marihuanou ve španělské jižní provincii Cádiz. Hlavně operují v chudých oblastech kolem Gibraltaru, které jsou díky jejich výhodné pozici u Maroka drogovými středisky již dlouhá desetiletí. Maroko je jedním z největších světových producentů marihuany.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud