Kdo pašoval z Argentiny půl tuny kokainu? „Byla to Putinova vládní letka“

Autor: ČTK, Mii - 
27. února 2018
14:04

Nový směr nabral v úterý nedávný skandál kolem nálezu čtyř metráků kokainu v areálu ruského velvyslanectví v Buenos Aires. Média obvinila kremelskou vládní letku, že měla kontraband dopravit z Argentiny do Ruska. Letoun určený k přepravě má patřit speciálnímu dopravnímu oddílu, který slouží potřebám nejvyšších vládních činitelů včetně premiéra Dmitrije Medveděva. Kreml souvislost drogové aféry s vládní letkou popřel.

Minulý týden se v ruském tisku objevily zprávy, že při společné akci argentinských a ruských vyšetřovatelů policie v jedné z budov ruské ambasády v Buenos Aires našla 400 kilogramů kokainu. Droga byla uložena ve dvanácti kufrech, které měly být dopraveny do Ruska jako diplomatická zavazadla. Vyšetřovatelé ještě před odletem vyměnili nelegální náklad za mouku a loni v prosinci zadrželi pět lidí, z toho tři v Rusku.

Podle agentury Interfax pašeráckou akci zorganizovala skupina bývalých zaměstnanců velvyslanectví, kterou řídil pracovník ambasády Andrej Kovalčuk. Do aféry je podle některých médií zapleten první tajemník ruského velvyslanectví Oleg Vorobjov, jehož jméno vyšetřovatelé zaznamenali v odposleších telefonických hovorů bandy. Kovalčukovi se podařilo uprchnout do Německa, Rusko na něj vydalo mezinárodní zatykač.

Letku využívá Medveděv nebo Lavrov

Agentura RBK nyní oznámila, že drogy měl do Ruska dopravit letoun Il-96, který je součástí speciální vládní letky zvané Rossija. Letecký oddíl spravuje kancelář ruského prezidenta Vladimira Putina. Stroj agentura identifikovala s pomocí webových stránek russianplanes.net, sledujících pohyb ruských letadel. Záznam o letu vládního letadla do Buenos Aires krátce nato z portálu zmizel, později se tam objevila zpráva, že web russianplanes.net je „z vlastní iniciativy a s konečnou platností“ uzavřen.

Mluvčí prezidentské kanceláře Jelena Krylovová v úterý jakoukoli souvislost skandálu s vládní letkou popřela. Informace webu monitorujícího letový provoz je podle ní nesprávná a fotografie letadla, kterou v rámci vyšetřování zveřejnila argentinská policie, mohla prý být zfalšována.

Vládní letka Rossija podle agentury Interfax slouží potřebám nejvyšších ruských kremelských činitelů, kromě Medveděva ji často využívá ministr zahraničí Sergej Lavrov. Jejími pasažéry podle agentury bývají i špičky ruské tajné policie FSB.

Video  Učitelku načapal žák, jak ve třídě šňupá kokain  - Youtube

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 28. února 2018 06:11 )

a jak se dostávaly a dostávají drogy do USA?? Z Afganistánu do EUROPY přes Kosovo co šnupají US vojáci kteří na tom bohatnou !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud