Řidič autobusu v Šumperku jezdil opilý: Policisté mu naměřili 2,5 promile

Řidič autobusu v Šumperku jezdil opilý: Policisté mu naměřili 2,5 promile (ilustrační foto).
Autor: ČTK - 
27. 2. 2018
11:11

Více než 2,5 promile alkoholu naměřili minulý týden v pátek policisté v dechu osmačtyřicetiletého řidiče linkového autobusu, který na Šumpersku vezl nejméně osm cestujících. Policisté řidiče obvinili z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. U soudu mu v případě prokázání viny hrozí až tříleté vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Podle prvotního šetření policistů do autobusu ve Zvoli nastoupilo osm cestujících. "Krátce poté, co se řidič s autobusem rozjel, pojali podezření, že vůz řídí pod vlivem alkoholu a zalarmovali policii. Zároveň řidiče požádali, aby zastavil, protože už s ním dál cestovat nechtěli," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Řidič žádosti cestujících vyhověl a ještě ve Zvoli jízdu s autobusem ukončil. S třemi cestujícími pak na místě počkal na příjezd policejní hlídky. "Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která podezření cestujících potvrdila. Přístrojem Dräger mu byla naměřena hodnota 2,78 promile alkoholu v dechu. Opakovaná zkouška ukázala hodnotu lehce přes 2,5 promile promile. Třetí dechové zkoušce se řidič odmítl podrobit," uvedla Vybíhalová.

Řidič autobusu s naměřenými hodnotami alkoholu v dechu nesouhlasil a žádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Ve zdravotnickém zařízení si to však rozmyslel a s odběrem krve nesouhlasil. "Policisté řidiče zadrželi a po provedeném lékařském vyšetření skončil v policejní cele," podotkla Vybíhalová.

Policisté požádali cestující, kteří z místa události odešli ještě před příjezdem policistů, aby kontaktovali policii na bezplatné lince 158 nebo na nejbližší policejní služebně. Přihlásit se můžou i případní další svědci.

Doporučujeme
sores ( 27. února 2018 12:58 )

Okamžitě sebrat mu řidičák když je mu milejší ten smradlák který dělá z lidí č.uň.a.ta!!

oxygene.p ( 27. února 2018 11:19 )

prý ho z toho vyseká Mike je pán..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud