Úterý 28. března 2023
Svátek slaví Soňa, zítra Taťána
Oblačno, sněžení 4°C

Exprezident si za korupci odsedí 15 let. Korejský lídr bral úplatky i od Samsungu

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
5. října 2018
09:40

Bývalý jihokorejský prezident I Mjong-bak byl v pátek odsouzen k 15 letům vězení za korupci a zpronevěru. Úplatky měl dostat mimo jiné od firmy Samsung, uvedla agentura Reuters o muži, se kterým si podával ruku i někdejší český prezident Václav Klaus. Jde už o čtvrtého jihokorejského exprezidenta, jehož soud v této zemi za poslední dvě desetiletí poslal do vězení. I Mjong-bak obvinění odmítá s tím, že jde o „politickou pomstu“.

I Mjong-bak, který stál v čele země od února 2008 do února 2013, byl z úplatkářství, zpronevěry a dalších zločinů obžalován letos v dubnu. Stalo se tak jen tři dny poté, co byla exprezidentka Pak Kun-hje, která do funkce nastoupila po I Mjong-bakovi, odsouzena v jiném korupčním skandálu k 24 rokům vězení.

Šestasedmdesátiletý exprezident byl obžalován z přijetí úplatků v celkové výši 212 milionů korun od jednotlivců i institucí včetně národní výzvědné služby a společnosti Samsung. Prokuratura ho obvinila i z daňových úniků a ze zpronevěry, jíž se měl dopustit v letech 1994 až 2006.

sores ( 5. října 2018 11:01 )

Tak to je dobrý, v tom případě by v base musela být celá bývalá Klausovo vláda a on především. Dědek o.d.po.r.n.ý sebestředný včetně ožrali Kalouse!!!!!!!!!!!! Topolán je už za vodou, ten si stačil nakrást včas.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa