Indonésii zasáhla další vlna zemětřesení: Místní počítají škody a hledají oběti

Autor: ČTK - 
2. října 2018
06:41

Zemětřesení o síle 6,3 stupně otřáslo v úterý ráno jihovýchodní Indonésií. Jeho epicentrum se nacházelo zhruba 70 kilometrů jihozápadně od ostrova Sumba a ohnisko v hloubce zhruba deseti kilometrů, informovala Indonéská meteorologická, klimatologická a geofyzikální agentura (BMKG). Indonésii minulý týden postihlo zemětřesení, které si vyžádalo nejméně 844 obětí. Zda si mrtvé vyžádaly i aktuální otřesy, jasné zatím není.

Ostrov Sumba leží zhruba 400 kilometrů jižně od ostrova Sulawesi, kde si páteční zemětřesení a následná vlna tsunami vyžádaly stovky obětí. Americká geologická služba USGS uvedla, že okolí Sumby zasáhly dnes otřesy o síle šesti stupňů. Podle agentury Reuters nebylo vydáno varování před tsunami.

Nejsilnější ze tří hlavních otřesů, které Indonésii zasáhly v pátek, mělo sílu 7,5 stupně. Dnešní zemětřesení tak bylo o více než stupeň slabší.

Indonésie patří do pásma takzvaného ohnivého kruhu na střetu kontinentálních desek. V roce 2004 zemětřesení a tsunami zabily 226.000 lidí v 13 zemích, z toho více než 120.000 v Indonésii. Palu zasáhla tsunami v letech 1927 a 1968.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! S dospělými 1 dítěArrow

Zavřít