Další problém Trumpova muže: Obnažoval se prý na večírku. Bílý dům za ním stojí

Autor: ČTK - 
24. září 2018
06:35

Kandidáta amerického prezidenta Donalda Trumpa na soudce Nejvyššího soudu USA Bretta Kavanaugha obvinila z nevhodného sexuálního chování už druhá žena. Zprávu přinesl v neděli magazín The New Yorker jen několik hodin poté, co právní výbor Senátu USA na čtvrtek stanovil termín slyšení, na němž promluví Christine Blaseyová Fordová. Ta Kavanaugha obvinila, že ji sexuálně napadl ještě jako středoškolák.

S podobnými obviněními nyní přišla 53letá Deborah Ramirezová. The New Yorker informoval, že v rozhovoru popsala incident, kdy se Kavanaugh v akademickém roce 1983/1984 obnažoval na kolejním večírku na Yaleově univerzitě. Bílý dům její tvrzení popírá.

Ramirezová si vybavuje, že Kavanaugh se obnažoval na kolejním večírku, na němž se pil alkohol. Údajně jí strčil penis před obličej a ona se ho proti své vůli dotkla, když chtěla tehdejšího studenta prvního ročníku odstrčit. Případem se už zabývají demokraté v Senátu.

The New Yorker dále píše, že Ramirezová se zprvu zdráhala veřejně promluvit, částečně proto, že v její paměti jsou mezery způsobené pitím v době incidentu. Připustila také, že si není úplně jistá, jakou roli tehdy Kavanaugh při události sehrál.

Magazín tvrdí, že Ramirezová své vzpomínky šest dní pečlivě vyhodnocovala a radila se se svým právníkem, než si byla svými vzpomínkami na incident dostatečně jistá.

Bílý dům v nedělním prohlášení tlumočil Kavanaughovo tvrzení, že zmíněná událost „se nestala“ a že nařčení ze strany Ramirezové je „očerňující, tuctové a prostoduché“. Mluvčí Bílého domu k tomu dodala, že tvrzení ženy mají „srazit dobrého člověka“.

Na slyšení v Senátu se mezitím chystá Fordová. Jednání má být veřejné. Už dřív účast na schůzi právního výboru slíbil Kavanaugh, který obvinění ze sexuálního útoku odmítá a zastání našel i u Trumpa. Několik republikánů o kauze hovoří jako o pokusu demokratů zpomalit, případně zcela zastavit proces jmenování Kavanaugha.

Právní výbor by měl po slyšení zaujmout stanovisko ke Kavanaughově jmenování do nejvyššího amerického justičního sboru, kam ho navrhl prezident Trump. Doporučujícím stanoviskem výboru se ale senátní plénum, které o jmenování rozhoduje, není povinno řídit.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

ondra1974 ( 24. září 2018 11:58 )

Vidim to stejne, ale o co vlastne demokratum jde, uz ti hajzlove bleskovi komunisticti nenapisou. Demokrati prece jeste nez byl Kavanaugh vybran, rekli, ze budou blokovat kohokoliv, koho Republikani a nebo Trump navrhne. U tech komunistu, co si v Americe rikaji demokrate, by neprosel ani Jezis,kdyby byl navrzen na soudce Nejvyssiho soudu.

ponner ( 24. září 2018 09:57 )

http://forum24.cz/zeman-vyzval-k-obrane-madarska-vi-ze-po-orbanovi-je-na-rade-on-a-babis/?utm_source =www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Sittowa ( 24. září 2018 09:30 )

Dnes je v ČR větší kampaň proti US prezidentovi než za komunistů...Havloidní kavárna nám nějak otočila.

jentakjen ( 24. září 2018 07:52 )

Mirek Dutohlávek taky ukazoval pindíka celému světu z jachty italského mafiána Berlusconiho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud