Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Trump čelí další žalobě kvůli sexuálnímu obtěžování. Právníci se ji snaží odrazit

Autor: ČTK - 
2. dubna 2018
21:21

Právníci Donalda Trumpa požádali newyorský odvolací soud, aby odložil žalobu pro pomluvu, kterou na prezidenta USA podala Summer Zervosová. Někdejší účastnice Trumpovy televizní reality show The Apprentice (Učedník) prezidenta obviňuje, že ji v roce 2007 bez jejího svolení líbal a osahával.

Zervosová Trumpa před deseti dny zažalovala a manhattanský soudce krátce nato rozhodl, že líčení může pokračovat i v době, kdy žalovaná osoba zastává nejvyšší ústavní funkci. K činu totiž mělo dojít před jejím převzetím. Advokáti Zervosové trvají na tom, aby byl prezident před soud osobně předvolán.

Trumpovi právníci odvolacímu soudu navrhují, aby rozhodl o odložení kauzy do doby po skončení prezidentova mandátu. Prezident tvrzení Zervosové považuje za výmysl, žena ho označila za lháře a žádá odškodné.

Trump údajně v prosinci 2007 Zervosovou políbil bez jejího svolení ve své newyorské kanceláři. Další incident se měl stát v hotelu v kalifornském Beverly Hills, kde ji během pracovního pohovoru Trump políbil, osahával na prsou a pokoušel se ji povalit na postel.

zlymikes ( 3. dubna 2018 06:09 )

USA náš vzor. A když může být jejich prezident několikrát obžalován, může to tak být i u našeho předsedy vlády. To by mohly zaregistrovat naše pidistrany , co pořád vyskakují.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud