Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Herečky založily fond pro oběti sexútoků. Stojí za ním Meryl Streep i Angelina Jolie

Autor: ČTK - 
1. ledna 2018
18:44

Více než 300 hereček, scénáristek, režisérek a dalších filmových osobností dnes ohlásilo založení projektu na pomoc obětem sexuálního násilí. Určen bude pro lidi nejen od filmu, ale také z jiných profesí, a nejen z Hollywoodu, ale i z jiných částí Spojených států.

Projekt nazvaný Time's Up (čas vypršel) bude mít k dispozici finanční fond, z nějž bude placena právní pomoc lidem, kteří se stanou obětí sexuálního násilí. Podmínkou pro zahájení této pomoci bylo sehnat nejméně 15 milionu dolarů (319 milionů Kč), což se téměř podařilo - nyní je ve fondu 13 milionů.

Přednostní právo na pomoc budou mít lidé ze špatně placených profesí, kteří by neměli možnost zaplatit si sami právní ochranu, což jsou podle iniciátorek projektu pracující v zemědělství, dělníci a dělnice, servírky a lidé pomáhající v domácnosti. „Násilí často pokračuje, protože pachatelé nenesou žádné důsledky,“ vysvětlily autorky projektu v dopise určeném případným zájemkyním a začínajícím oslovením „drahé sestry“. Dopis otiskl list The New York Times.

K projektu Time's Up se hlásí herečky jako Cate Blanchettová, Ashley Juddová, Natalie Portmanová a Meryl Streepová, dále prezidentka studia Universal Pictures Donna Langleyová, spisovatelka Gloria Steinemová, advokátka a bývalá šéfka úřadu někdejší první dámy Michelle Obamové Tina Tchenová i Maria Eitelová z nadace Nike.

Hollywoodem loni otřásl skandál kolem producenta Harveyho Weinsteina. Ze sexuálních útoků ho obvinily desítky žen a jeho kauza odstartovala vlnu dalších obvinění mířících na politiky, novináře či manažery.

Mezi ženami, které o producentově nevybíravém chování promluvily, jsou i hvězdy jako Salma Hayeková, Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolie. Následovala prohlášení řady žen, že se staly obětí sexuálního zneužívání ze strany jiných mužů; našli se ovšem i muži, kteří tvrdí, že terčem sexuálního násilí byli oni.

Video  Finalistka Miss Dušková: Sexuální obtěžování!  - Thomas Kruchina, Petr Soukup
Video se připravuje ...

yokky ( 1. ledna 2018 23:24 )

Hon na carodejnice,,,,,,,velice ubohe ,,,fuj.😜😜😜😜😜😜✨

hafblaf ( 1. ledna 2018 21:48 )

V žádném případě neschvaluji násilné chování, ale tyhle ženy zrovna burky nenosí.

hafblaf ( 1. ledna 2018 21:00 )

Ano, ano, ano. Pohled do očí - pokuta, níže - žalář, použití ruky - asi amputace a sex jen po úředně potvrzeném písemném souhlasu obou aktérů a... aspoň by nebylo přelidněno. , ,

Hajany u Blatn ( 1. ledna 2018 19:58 )

Neskutečný slepice, horší je, že slepice po celém světě, včetně těch našich se toho chytí - nová moda, nový trend - a máme to tady.

panamira ( 1. ledna 2018 19:22 )

Nechápu, herci kteří se p r c a j í křížem krážem chtějí diktovat morálku ???????????????????????????????????????????????????????????

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud