Kim poslal jižním sousedům vzácné houby. Dostanou je rodiny s příbuznými v KLDR

Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
21. září 2018
07:40

Severokorejský vůdce Kim Čong-un poslal jihokorejskému prezidentovi Mun Če-inovi dvě tuny čirůvek větších. Tyto houby, které jsou v Koreji velmi drahé, dorazily do Soulu ve čtvrtek ještě před tím, než se Mun vrátil z třídenní oficiální cesty do KLDR. Informovala o tom jihokorejská tisková agentura Jonhap.

„Zatímco byli prezident a jeho manželka stále ještě v Severní Koreji, dorazil k nám dar vůdce Kim Čong-una,“ řekl prezidentův tiskový mluvčí a dodal: „Dvě tuny čirůvek větších přiletěly na leteckou základnu v Soulu ve čtvrtek ráno.“

Mun se o lahůdku podělí s ostatními

Mun podle mluvčího pověřil svůj úřad, aby houby rozdělil mezi všechny rodiny, které mají nějaké příbuzné v KLDR, od nichž je odtrhla válka v letech 1950-1953, a ještě se jim nepodařilo se s nimi setkat. „Doufám, že tyto houby, které ještě voní po Severní Koreji, jim poskytnou alespoň malou útěchu,“ řekl Mun.

Setkání po letech

Oba korejské státy letos v srpnu obnovily po třech letech společná setkání rozdělených rodin. V obou zemích žijí desítky tisíc lidí, které od jejich milovaných a blízkých odtrhla válka.

Video  Kima pro Muna přichystal banket  - Reuters, Severokorejská tisková agentura

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

liskabystrouska ( 21. září 2018 13:47 )

ten nerad by se mel postarat ve sve zemi aby lidi nehladoveli

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud