„Celý hotel se třásl.“ Silné zemětřesení vyděsilo turisty v Portugalsku

Autor: Mii - 
4. 9. 2018
12:48

Masivní zemětřesení o síle 5,2 Richterovy škály zasáhlo v úterý ráno Portugalsko. Nejsilněji bylo cítit poblíž města Porto na severu země. Obyvatelé i turisté byli z neobvyklého jevu v šoku, celé budovy se podle nich třásly. Data zveřejnila americká vládní agentura United States Geological Survey.

Zemětřesení Portugalsko zasáhlo v 6:12 ráno středoevropského času. Jeho epicentrum se nacházelo zhruba 157 km severovýchodně od města Leira.

Otřesy okamžitě začali komentovat lidé na Twitteru. „To v Portu bylo zemětřesení? Celý hotel se třásl,“ psala jedna z turistek, která je v Portugalsku na dovolené.

I místní lidé byli překvapeni. Podle jedné z obyvatelek města Coimbra bylo jasně cítit, že budova, ve které se nacházela, se celá zhruba 20 sekund chvěla. Pak byla pauza a přišly další dva otřesy. „Bylo to takové jemné houpání, struktura budovy se hýbala. Žádné intenzivní zvuky nebo praskání zdí se ale neozývaly,“ popisovala žena.

Podle další svědkyně dokázalo zemětřesení zahýbat i se staveními, které jsou postavené z pevných materiálů. „Slyšela jsem hlasitý zvuk, po kterém následovalo velké zachvění a šok. Můj dům je postaven z kamene a stejně se celý třásl. Několik sekund se třásla i má postel,“ uvedla obyvatelka obce Santa Maria de Feira, která se nachází 181 km od epicentra.

Zemětřesení v poslední době zasáhlo i další evropské destinace vyhledávané turisty. Minulý týden se vyskytlo v Chorvatsku a krátce poté ve středním Řecku. 

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud