Hřbitov v oceánu? V Austrálii možná blízká budoucnost

Autor: ČTK - 
20. 7. 2018
06:54

Vedení východoaustralského města Gold Coast se zabývá nevšedním nápadem. Kvůli nedostatku míst na hřbitově by totiž chtěli pohřbívat v oceánu, píše deník Guardian. Návrh se v Austrálii setkal jak s kladnými ohlasy, tak i s kritikou. Výsledek bychom měli znát později tohoto roku.

Hřbitov by se nacházel asi dvě námořní míle od pobřeží. V případě schválení návrhu, by byl popel zesnulých umístěn do nádob v podvodním komplexu, nebo vmíchán do betonové konstrukce hřbitova. Projekt by zřejmě přišel na miliony dolarů. Starosta Gold Coastu Tom Tate chce na místě nechat vybudovat podvodní pyramidu pro potápěče.

Nápad byl inspirován existujícím podvodním hřbitovem, který vznikl v roce 2007 u Miami v USA. Tento podmořský hřbitov tvoří sochy a sloupy s popelem zesnulých.

"Tolik lidí vám řekne, tý jo, rád bych byl v oceánu. No takto může být vaše přání splněno na věčnost," uvedl Tate.

"Mohla by ho (hřbitov) vzít voda při velkých bouřích, mohl by být vyroben z toxických materiálů, které ničí podvodní život," uvedla v rozhovoru s BBC potápěčka Sally Gregoryová.

Nejmenovaní místní obyvatelé nápad rovněž označili za podivný. Jedna žena uvedla, že je to naprosto "šílené", zatímco jeden pragmatický muž podotkl, že by pozůstalí mohli jít na hřbitov pouze v potápěčské výstroji.

 

Doporučujeme
Taurus70 ( 20. července 2018 08:04 )

 Nedostatek mista v Australii?Vzdyt 2/3 Australie je poust nebo polopoust,to uz je opravdu k smichu,kdo tyto voloviny vymysli?😂😂😂👍

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa