Z malých migrantů se v Řecku stávají bezdomovci, třetina uprchlíků nechodí do školy

12. 7. 2018
19:01

Kolem 2500 dětských migrantů bez doprovodu nemá v Řecku důstojné ubytování. Jsou to zhruba dvě třetiny z celkově evidovaného počtu. Podle agentury AFP o tom ve čtvrtek informovala řecká nevládní humanitární organizace Metadrasi. Podle řecké správy sociálního zabezpečení je v zemi 3670 nezletilých imigrantů bez doprovodu a pouze 1115 jich má zajištěnou střechu nad hlavou v 28 ubytovacích centrech. Z některých malých uprchlíků jsou úplní bezdomovci.

Podle zástupkyně Metadrasi Evdokie Gryllakiové se z 12 procent přistěhovaleckých dětí bez doprovodu stali úplní bezdomovci a jen 66 procent jich chodí do školy. Gryllakiová neupřesnila, jak žijí ti, kdo nejsou vedeni jako bezdomovci a zároveň nebydlí v uprchlických zařízeních.

Více než 38 procent nezletilých bez doprovodu jsou původem z Pákistánu. Nevztahuje se tudíž na ně právo udělení azylu jako v případě Syřanů, v jejichž zemi je občanská válka.

Řecko funguje jako hlavní tranzitní země pro migraci příslušníků asijských národů do Evropy. V minulých letech se takto přemístily statisíce lidí v rozmezí několika měsíců, zejména právě z válkou zmítané Sýrie.

Video Rozhovor se syrským Kurdem Rashidem Khalilem. - Info.cz
1080p 720p 360p

mandat ( 2. listopadu 2018 23:08 )

Migranti lzou o svem veku i o svem puvodu.Evropa ma kolem 1 milionu 30 letych skolaku.Jsou to kriminalnici a vojaci,analfabeti.Nechodili ani u nich doma do skoly,tak proc by chodili v Evrope ? Nechteji se ani ucit jazyk,nemaji zajem o vzdelani a o praci uz vubec ne.Staci se podivat do anglie,Francie a do Nemecka.Tam, udajne sportovci ze syrie byli 4 h v praci a uz je tam nikdo nikdy nevidel.Po mesici jedna reporterka nasla jednoho ze syranu a ten rekl, ze byl tak moc unaveny,temer cely mesic, a pracovat kazdy den 4 h, to od nej nemuze nikdo chtit.Tak se tri roky flaka a nudi se.a takovych je tady par milionu.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa