Kšeft s novorozenci v útulku Matky Terezy: Jeptiška je prodávala za pár tisíc

Autor: ČTK, dj - 
6. 7. 2018
13:30

Indické úřady ve čtvrtek uzavřely útulek pro svobodné matky, který spravuje řád založený Matkou Terezou. Jedna jeptiška a další zaměstnankyně pak byly zadrženy kvůli tomu, že patrně obchodovaly s dětmi. Informovala o tom agentura Reuters. Řád se oficiálně k případu dosud nevyjádřil.

Útulek ve východoindickém státě Džhárkhand provozuje řád Misionářek milosrdenství (Misionářky lásky), který v roce 1948 založila Matka Tereza. Řád má více než 3 tisíce členek po celém světě. „Jsme v šoku, vůbec jsme netušily, že se u nás něco takového dělo,“ vypověděly další pracovnice útulku.

Řeholnice: Je to proti naší morálce

„Je to v naprostém rozchodu s naším morálním přesvědčením. Samy to v rámci našeho řádu prošetříme a zajistíme, aby se to nikdy neopakovalo,“ řekla novinářům misionářka Sunita Kumárová.

„Nejméně pět až šest novorozenců bylo prodáno bezdětným párům,“ řekl policista Aman Kumár a dodal: „Vyšetřujeme, jakým způsobem (zadržené) operovaly a kolik dětí bylo takto za poslední roky vydáno.“ Policie uvedla, že se jim podařilo zjistit jména matek, jejichž děti byly prodány.

Problémy s adopcí

Útulek děti údajně prodával za 12 900 až 32 200 korun podle toho, kolik si daný pár mohl dovolit, uvedl Arti Kudžur, který vede místní společnost pro ochranu dětí.

Adopce je v Indii podřízena přísným pravidlům a čekací seznamy jsou dlouhé. Například během finančního roku 2015-2016 bylo adoptováno 3011 dětí, zatímco na čekacím seznamu figurovalo 12 tisíc bezdětných párů, napsal zpravodajský server BBC. Některé bezdětné páry v takové situaci z nemocnic a charitativních útulků potomky nelegálně kupují, tvrdí aktivisté hájící práva dětí.

Doporučujeme
kukuku ( 6. července 2018 15:58 )

A hlavně aby si jeptišky za dětičky vydělané penízky dobře užily, nakoupit svíčky, robertky a další bohulibé vybavení.

cocumysvole ( 6. července 2018 13:47 )

Kdyby se s adopcema nedělaly takový zbytečný obstrukce, tak by k takovým případům vůbec nedocházelo.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud