Japonskému císaři se udělalo zle. Lékaři se strachují o jeho mozek

Autor: Darina Jíchová - 
2. 7. 2018
09:30

Japonský císař Akihito (84) náhle zrušil všechny své schůzky a jednání. Císařský palác oznámil, že se mu v noci udělalo špatně a lékaři mu doporučili odpočinek na lůžku. Obávají se navíc, že se mu přestává okysličovat mozek, a jeho stav budou nadále pečlivě sledovat, informoval deník New York Times.

Císařský palác oznámil, že v pondělí ráno byl do paláce povolán lékař. Zavolala ho císařovna Mičiko poté, co zjistila, že její manžel trpí nevolnostmi, je mu mdlo a silně se potí. Podle lékařů tyto symptomy vyvolalo nedostatečné okysličování mozku. Císaři nařídili klid na lůžku a jeho stav budou dál sledovat.

Všechny císařovy schůzky byly narychlo odvolány nebo přesunuty. Některé jeho dnešní povinnosti převezme císařovna Mičiko. Místo svého muže se dnes například sejde s princeznou Ajako, dcerou císařova bratrance, která minulý týden oznámila svatbu s neurozeným mužem.

Císařův poslední rok na trůnu

Akihito ze zdravotních důvodů v prosinci 2017 oznámil svou abdikaci, v květnu 2019 se vlády ujme jeho nejstarší syn, korunní princ Naruhito.  Císařský pár během tohoto roku hodlá cestovat po zemi a navštívit ta nejklíčovější japonská místa. Svou cestu začali v Okinawě, kde se pomodlili za oběti 2. světové války.

Přestože na japonského císaře už není pohlíženo jako na božskou bytost a jeho role je převážně ceremoniální, mezi obyvateli se těší obrovské oblibě.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

oxygene.p ( 2. července 2018 12:08 )

Mě se vždycky dělá zle , když vidím někde fotku Merkelové

Zobrazit celou diskusi
Další videa