Panika v berlínské katedrále: Muž vytáhl nůž, policisté ho postřelili do nohy

Autor: ČTK - 
3. 6. 2018
18:35

Pořádný rozruch zažili v neděli návštěvníci Berlínského dómu. Ozvala se tam střelba. Ovšem nikoli od útočníka, ale policejní. Podle německé policie však střelba neměla nic společného s terorismem. Policista totiž postřelil do nohy muže, který uvnitř způsobil paniku.

Německá policie dnes odpoledne postřelila muže v Berlínském dómu. Podle agentury Reuters o tom informovala policejní mluvčí bez uvedení bližších podrobností. Policisté uzavřeli okolí katedrály, na místo dorazily sanitky, uvedla německá média. Berlínský dóm je vyhledávanou turistickou atrakcí v centru německé metropole.

Podle informací deníku Die Welt je postřeleným člověkem Němec, který údajně v davu lidí uvnitř katedrály vytáhl nůž a způsobil paniku. Po zásahu policie není v ohrožení života, uvedl list.

„Byl postřelen do nohy. Prosíme, předejděte šíření poplašných zpráv,“ potvrdila později na Twitteru policie mediální zprávy. S pozdějším dovětkem, že incident neměl skutečně nic společného s terorismem.

Policisté zasahovali krátce po 16:00 SELČ. Fotografie na sociálních sítích ukazují policisty se samopaly, kteří hlídkovali u uzavřené katedrály. Podle listu Tagesspiegel byl při akci zraněn ještě jeden člověk.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

fotrpjotr ( 4. června 2018 03:38 )

Dostane nálepku"psychicky nemocný",takže bude v pohodě.

cocumysvole ( 3. června 2018 22:09 )

Zaráží mě proč ho netrefili do hlavy.

robyno1 ( 3. června 2018 19:24 )

 Nemá to nic společného s ničím.

robyno1 ( 3. června 2018 19:22 )

 Nemá

rexrothak ( 3. června 2018 19:15 )

Nèmec,v neděli,v katedrále s nožem.Hlavně,aby neměl ten němec těsně před deportací a nešiřte paniku choval se zmateně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa