Muž v německém vlaku útočil nožem: Policie ho zastřelila

Ilustrační foto
Autor: ČTK ljš - 
30. 5. 2018
21:38

Při útoku nožem ve vlaku v severoněmeckém Flensburgu utrpěli ve středu večer jeden muž a jedna policistka bodná zranění. Na Twitteru o tom informovala policie spolkové země Šlesvicka-Holštýnska. Útočníka podle serveru listu Bild policistka zastřelila. Agentura DPA uvedla, že zatím nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o islamisticky motivovaný trestný čin.

„Kolem 19:00 hodiny došlo ve vlaku na nádraží ve Flensburgu k události, při níž byl zabit jeden muž,“ sdělila policie. Kdo ho zabil, nenapsala. Uvedla ale, že dvaadvacetiletá policistka použila svou zbraň.

Server deníku Bild napsal, že útok nožem ve vlaku, který do města u hranic s Dánskem přijel z Kolína nad Rýnem přes Hamburk, přišel po hádce dvojice cestujících a skončil těžkým zraněním jednoho z nich. Po výzvě průvodčího pak na místo dorazila mladá policistka, kterou útočník také napadl, a tak ho zastřelila.

Nádraží přístavního města bylo kvůli útoku na několik hodin uzavřeno. Na místě zasahovalo množství policistů se samopaly. Pozdě večer byl železniční provoz obnoven.

Příčina útoku je zatím podle policie zcela neznámá.

Doporučujeme
salto ( 31. května 2018 09:09 )

Ta lavina je na samém začátku, ale nevěřím že se ji podaří zastavit

eiben ( 31. května 2018 05:36 )

vsichni znaji motiv utoku jen policie v Nemecke ho nezna

tomik007 ( 30. května 2018 23:50 )

Akorat u toho kricel "NAZDAR NAZDAR"

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud