Islamisté sťali hlavy deseti vesničanům. Neváhali zabít také děti

Autor: ČTK, dj - 
29. 5. 2018
15:20

Na severu Mosambiku se v neděli našlo deset těl s useknutou hlavou, zřejmě v důsledku útoku místní islamistické skupiny. S odvoláním na několik místních zdrojů o tom dnes informovala agentura AFP. Za násilím podle místních patrně stojí skupina, která v oblasti za poslední rok útočila už několikrát.

Místní zdroje tvrdí, že radikálové přepadli vesnici Monjane v provincii Cabo Delgado v neděli krátce po rozednění. Podle jednoho z obyvatel, který promluvil pod podmínkou zachování anonymity, byly mezi oběťmi děti a také tradiční vůdce vesnice. „Šli po vůdci vesnice, protože předal policii informace o tom, kde se skupina ukrývá,“ řekl další z místních.

Útoky islamistů

Úřady provincie Cabo Delgado incident potvrdily, ale detaily o něm neposkytly. Zmíněná islamistická skupina je podle AFP známá jako Šabáb (arabsky „mladí“) a vstoupila do povědomí Mosambičanů loni na podzim, když zaútočila na policisty a vojáky ve městě Mocimboa da Praia.

Skupina, která podle mosambických úřadů nemá žádné vazby na radikály působící pod stejným názvem v Somálsku, začala v roce 2015 jako náboženská organizace, ale v uplynulém roce podnikla několik útoků. Radikálové zřejmě vydělávají miliony dolarů prodejem dřeva a rubínů, napsal zpravodajský server BBC.

Doporučujeme
sores ( 29. května 2018 22:36 )

Černý nic jiného neumí, z 90% všichni jen zabíjet a znásilňovat! Jsou to zrůdy, nacpat je do plynu do jednoho, vypadají jak gorily hnus pohled,brr!

marlen52 ( 29. května 2018 22:07 )

tohle by normální člověk neudělal už když vidím ty zahalené ksichty tak mně je špatně

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud