Trosky čínské vesmírné stanice ohrožují Zemi. Nehrozí nebezpečí, ubezpečují komunisté

Autor: ČTK - 
30. 3. 2018
16:00

Komunistická Čína dnes ubezpečila, že trosky její experimentální vesmírné stanice Tchien-kung 1 (Nebeský palác 1), které mají spadnout na Zemi patrně mezi sobotou a pondělkem, nikomu neublíží. Bude to jak nádherný roj meteoritů, které shoří ještě v atmosféře, oznámil dnes podle agentury AFP čínský kosmický úřad.

"Lidé nemají důvod se něčeho obávat," uvedl úřad s ubezpečením, že "nepůjde o prudkou srážku se Zemí jako ve vědeckofantastických filmech, ale o rozpad do nádherného meteorického roje v krásné hvězdné obloze".

Stanice byla umístěna na oběžné dráze v září 2011. Čína chystala její kontrolovaný návrat do atmosféry Země, ale to se nepovedlo, protože v březnu 2016 přestala reagovat na příkazy ze Země a nakonec zcela přestala fungovat.

V nadmořské výšce asi 100 kilometrů se díky tření v atmosféře stanice rozpadne na kusy, utrhnou se solární panely, antény a další vnější prvky. Se zvyšující se teplotou začnou všechny součástky hořet a hlavní konstrukce by měla explodovat zhruba ve výšce 80 kilometrů.

Jen menšina úlomků dopadne až na Zemi - v tom případě skončí většina v moři, protože oceány zabírají více než 70 procent zemského povrchu. Stanice Tchien-kung 1 je padesátým největší objektem, který se nekontrolovatelně řítí k zemi od roku 1957.

Podle amerického astronoma Jonathana McDowella ani větší objekty v minulosti nikomu neublížily. Pád stanice přirovnal ke zřícení hodně malého letadla. I on hovořil o tom, že lidé se mohou těšit na "senzační show" na nebi se "sérií ohnivých koulí".

Doporučujeme
satanas ( 31. března 2018 10:59 )

DAlsi kones sveta nevysel tak ted Meteorit nahrazuji Pleskajici silenci komunistama??

agfor ( 30. března 2018 17:21 )

Samozřejmě, že nic nikomu nehrozí. Radioaktivita z Černobylu byla taky naprosto neškodná.

zlymikes ( 30. března 2018 17:19 )

Znám větší lháře,kteří lžou,podvádí a vydítají každý den a to několikrát. Zrovna teď slaví nějaké svátky, ověšení zlatem a vyzývají někoho imaginárního, aby se smiloval nad chudými a hladovými,přičemž sami takové nápravě světa nevěří

raskal ( 30. března 2018 16:22 )

Panebože, to bude mrtvejch Jakmile tvrdí prolhaní komunisti, že tp nikoho neohrozí, tak to bude masakr

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa