Nahý útok schytal po Zemanovi i Berlusconi: Sextremistka před ním vyskočila na stůl

Autor: jer, ČTK - 
4. března 2018
16:39

Bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho v neděli ve volební místnosti překvapil protest polonahé aktivistky, která se podle listu La Repubblica hlásí k hnutí Femen. Expremiéra a předsedu nejsilnější strany favorizované středopravé koalice Berlusconiho ochránci z volební místnosti vyvedli, následně se ale vrátil, aby odevzdal svůj hlas.

Po příchodu expremiéra do milánské volební místnosti vyskočila na stůl před něj polonahá žena. Na Berlusconiho přitom křičela, že on i jeho doba už minula. Heslo „Berlusconi, jsi prošlý“ měla napsáno také černou barvou na hrudi.

Polonahá žena měla na těle napsáno „tvoje doba je u konce, Berlusconi.“Polonahá žena měla na těle napsáno „tvoje doba je u konce, Berlusconi.“ | ČTK

Ochranka předsedu strany Vzhůru, Itálie (FI) vyvedla z místnosti a muži v černém následně vynesli i mladou aktivistku. Berlusconi se poté vrátil a odevzdal svůj hlas. Podle listu La Repubblica byla aktivistkou třicetiletá žena francouzsko-alžírského původu s francouzským občanstvím.

„Moje doba skončila? Ano, vlastně řada byla u konce,“ reagoval podle agentury ANSA na incident Berlusconi. Narážel podle ní zřejmě na dlouhé fronty u volebních místností. Pro expremiéra to nebyl první podobný zážitek. Již v roce 2013 se k němu při volbách vrhly tři feministky z ukrajinské skupiny Femen s obnaženým poprsím.

Nahý útok na Berlusconiho z roku 2013Nahý útok na Berlusconiho z roku 2013 | ČTK, EPA, REUTERS

Zeman schytal horší nadávku

Podobný incident jako v neděli v Itálii se během prezidentských voleb odehrál také v Praze. Aktivistka hnutí Femen Anželina Diašová se vrhla ve volební místnosti na prezidenta Miloše Zemana. Na odhalených prsou měla nápis „Zeman, Putin's slut“ (Zeman, Putinova děvka).

Video Celý záznam s titulky: Na Zemana vystartovala polonahá aktivistka a křičela, že je prezident Putinova děvka. Zemana odvedla ochranka viditelně otřeseného - Jan Jedlička

I před Vladimirem Putinem již v minulosti protestovaly obnažené aktivistky hnutí Femen. K incidentu došlo například při jeho setkání s německou kancléřkou Merkelovou v roce 2013 v Hanoveru. Aktivistky zadržela ochranka, Putin protest sledoval s pobavením.

Po protestu uvedl: „Pokud jde o protest, líbil se mi. Z principu víme, že se podobné protesty připravují,“ citoval prezidenta telegraph.co.uk. Podle Putina pořadatelé akce měli „ukrajinským holkám“ poděkovat za pomoc při propagaci události.

Zatímco Angela Merkelová útok aktivistek z hnutí Femen odsoudila, Putina to nijak nerozhodiloZatímco Angela Merkelová útok aktivistek z hnutí Femen odsoudila, Putina to nijak nerozhodilo | EPA

Berlusconi kandidovat nemůže

Sám 81letý Berlusconi nemůže ve volbách kandidovat, protože byl pravomocně odsouzený za daňové úniky a do roku 2019 nemůže vykonávat žádnou veřejnou funkci. Pokud zvítězí středopravá koalice a jeho strana Vzhůru, Itálie v ní získá nejvíc bodů, Berlusconi navrhne za premiéra předsedu Evropského parlamentu Antonia Tajaniho, který na jeho nabídku v pátek kývl.

Italové volí parlament od 7:00. Volební místnosti se uzavřou hodinu před půlnocí. V poledne činila volební účast podle ministerstva vnitra 19,4 procenta, tedy více než v roce 2013, kdy do 12 hodin přišlo k urnám 14,9 procenta voličů. Tehdy se ovšem kromě neděle volilo i v pondělí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Antonin Blaha ( 4. března 2018 22:03 )

 V tom Femenu to vypada na heslo cim osklivejsi ,tim lepsi

jentakjen ( 4. března 2018 21:55 )

Kašpaři vog.ht a zdenekk si zase přeměřují pindíky.

MArnold ( 4. března 2018 19:42 )

A jéje, rádoby sadista, no tak tebe samozřejmě žádná nechce.

naidka ( 4. března 2018 19:11 )

Puťka jak se labužnicky usmívá.

MArnold ( 4. března 2018 19:07 )

Berlusconi byl parádní, několik sekund se díval "přesně tam" a tlemil se. Pak odešel a reakce ochranky trvala přes půl minuty, do té doby dáma měla volnou show.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud