Vrhla se u urny na Zemana. Z mateřské školy ji po incidentu vyhodili, rodiče se styděli

1080p720p360p
11. 2. 2018
14:11

Ukrajinská aktivistka ze skupiny Femen Angelina Diashová, která se minulý měsíc při českých prezidentských volbách polonahá vrhla před prezidenta Miloše Zemana a protestovala proti jeho kandidatuře, přišla kvůli své angažovanosti o místo učitelky v mateřské škole. Na svých internetových stránkách o tom informovalo Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL).

„Byla jsem vyhozena kvůli Femenu,“ řekla Angelina Diashová RFE/RL. „Vím, že někteří rodiče (žáků) se kvůli mým aktivitám ve Femenu styděli,“ dodala. Mladá žena také přišla o práci pro internetový portál, pro který psala o módě a hodnotila restaurace.

„Myslím, že někteří lidé jsou příliš konzervativní a je pro ně obtížné, aby pro ně pracoval někdo, kdo dělá něco zvláštního, něco abnormálního,“ poznamenala Diashová. I přes následky, jaké za svůj aktivismus nese, hodlá v činnosti v rámci Femen pokračovat.

„Zeman, Putin's slut,“ měla na hrudi

Diashová působí ve skupině Femen asi osm let. „Kvůli své barvě pleti jsem zvyklá bojovat za svá práva,“ říká žena, která je dcerou Angolana a Ukrajinky.

Loni v červenci protestovala proti běloruskému autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi během jeho kyjevské schůzky s ukrajinským prezidentem Petrem Porošenkem. Byla za to obviněna z výtržnictví a kladení odporu policii a hrozí jí až pětileté vězení.

Letos v lednu při prvním kole českých prezidentských voleb se Diašová ve volební místnosti v pražských Stodůlkách rozběhla k Zemanovi s nápisem „Zeman, Putin's slut“ (Zeman, Putinova d*vka) na nahé hrudi.

Stejné heslo přitom vykřikovala. Svým činem prý chtěla dát najevo, že znovuzvolením Zemana by občané mohli ohrozit suverenitu českého státu. Zeman, který o dva týdny později v rozhodujícím druhém kole zvítězil, je podle ní ve vleku ruského prezidenta Vladimira Putina.

Český soud aktivistce vyměřil tři měsíce vězení s roční podmínkou a zároveň ji vyhostil z Česka. Hnutí Femen vzniklo v roce 2008 a proslulo akcemi svých polonahých aktivistek nejen na Ukrajině a v Rusku, ale také v západní Evropě. Hnutí se na svém webu hlásí k boji za práva žen s cílem „úplného vítězství nad patriarchátem“, ale nepovažuje se za feministické. Své členky označuje za „sextremistky“.

Video Na Zemana vystartovala polonahá aktivistka a křičela, že je prezident Putinova děvka. Zemana odvedla ochranka viditelně otřeseného - Jan Jedlička
1080p 720p 360p

hejhej ( 12. února 2018 17:13 )

To je dobře, že tu slepici vyhodili z MŠ. Taková odpudivá kráva nemůže být pro děti žádným přínosem, spíš naopak. Za to, že ta děv.ka vtrhla do volební místboszi mohou především naši "demokratičtí" novináři, kteří jí poskytli novinářský průkaz.O jaké novináře jde si dokáže každý soudný člověk vydedukovat.

satanas ( 12. února 2018 12:43 )

Zdenku,,ze tys volil Drahose??

vaber ( 12. února 2018 08:17 )

Blesk vybral správnou fotku ,banda novinářů seřazených a čekajících na incident který připravili, nic průkaznějšího jste nemohli ukázat

paralenka ( 12. února 2018 00:21 )

Hnusná a navíc nenormální, svěřit jí děti byl hodně hloupý nápad! K čemu je rozhazování potravin v obchodech, ukazování plochého hrudníku a provokování ... netuším co tím dokázala!

taktone ( 12. února 2018 00:07 )

Ta kur.wa byla někde zaměstnaná??? To se divím, normálně slušně pracující člověk nemá peníze a hlavně čas na takové aktivity

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa