Pondělí 29. května 2023
Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand
Polojasno 23°C

Smrt boxera (†73) ze Zemanova štábu zasáhla i režiséra Soukupa: Znal jsem ho z Pěstí ve tmě

Autor: vr, simao - 
11. února 2018
05:14

I jeho zasáhla zpráva o středečním úmrtí Karla Slezáka (†73), který proslul jako muž, který dal »na budku« novináři ve vítězném volebním štábu prezidenta Miloše Zemana (73). Pro režiséra Jaroslava Soukupa (71) byl ale Slezák především kamarád z natáčení.

„Seznámil jsem se s ním roku 1985, když jsem natáčel boxerský film Pěsti ve tmě, přivedl ho tam šéf kaskadérů,“ řekl Soukup Blesku.

„Chodil se dívat na natáčení a čas od času jsme spolu boxovali. Největší ránu mu před smrtí určitě dalo vyloučení ze Syndikátu novinářů kvůli té rvačce na štábu. Ale málo lidí ví, že to byl vzdělaný člověk, kterého živilo pořádání kulturních akcí,“ dodal režisér, který stál i za filmem Láska z pasáže.

Omluvil se

Slezák nechvalně proslul na veřejnosti před dvěma týdny, kdy v prezidentově volebním štábu uhodil pěstí kameramana, který se snažil natočit kolaps jiného novináře, Milana Rokytky (53).

Video  Zemřel „boxer“ ze Zemanova štábu. Novináře Slezáka (†73) zradilo srdce?  - Televize Seznam
Video se připravuje ...

Za jednání se však omluvil. Nečekaně zemřel ve středu. Prvotní informace z jeho okolí mluvily o slabém srdci. „Tatínek měl srdce jako zvon, není to pravda,“ řekla ale Blesku jeho dcera Barbara Slezáková. I blízký kamarád, někdejší boxerské eso Rostislav Osička (61), přehodnotil původní tvrzení. „Srdce měl zdravé, ale jeho vysoký tlak patrně mu ublížil při tom velkém mediálním rozruchu,“ napsal Blesku.

Veleba: Slušný chlap. Kmenta: Mlátička

O Slezákovi psal mj. i investigativní novinář Jaroslav Kmenta. „Mlátička ze štábu Zemana Karel Slezák byl poradcem na ministerstvu financí před rokem 1989. Dokládají to archivy bývalé StB. Ta ho prověřovala za styky s kanadským diplomatem. Novinářem byl jen naoko,“ uvedl na Twitteru. 

Video  Novinář Rokytka ve štábu Miloše Zemana během 2. kola prezidentské volby  - Studio Blesk, iDnes.cz
Video se připravuje ...

Naopak šéf SPO Jan Veleba, který ve volebním štábu Miloše Zemana nechyběl, o Slezákovi ve svém prohlášení uvedl, že to byl „slušný chlap“ a „prostý člověk, který se snažil chránit kolegu“.

„Možná ne úplně správně, asi neměl použít to, co uměl. Box,“ podotkl senátor Veleba. „Jen chránil kolegu a poté svou čest – byl 3 dny po události v TOP hotelu vyloučen ze Syndikátu novinářů ČR, aniž by ho před vynesením verdiktu dne 30. ledna vyslechli,“ postěžoval si Veleba, podle kterého se ze Slezáka stal po incidentu „lidský terč“.

Video  Hosté ve štábu Miloše Zemana napadli přítomné novináře  - Jakub Veinlich / Blesk
Video se připravuje ...

montevideo ( 11. února 2018 15:46 )

Tisková konference zúčastněných novinářů? Kdo ji svolal a kde se konala?

verul ( 11. února 2018 15:39 )

Manželka od Kočků, zabukovaný přes nafťáka Nejedlýho? ten má bejt taky kočkodán http://www.autooleje.eu/#utm_source=firmy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-629053

verul ( 11. února 2018 15:29 )

Byl to nelida a rváč. Tak ať mu je ta hlína lehká.

kukukuu ( 11. února 2018 15:12 )

Tisková prohlášení pro veřejnost musí být koncipována s ohledem na intelekt největších hlupáků, jako jsi Ty - že boxer se měl krotit i za cenu újmy na svém zdraví. Prohlášení pro inteligenty by bylo, že filmovat člověka v problémech je mimo štábní kulturu, již by měl Syndikát novinářů prosazovat a že správně měl boxer filmujícímu frajírkovi jednu naplno švihnout, byl by klid a boxer by asi byl ještě mezi námi.

montevideo ( 11. února 2018 15:04 )

Alexander Šulc neměl žádné právo kolaps zakládajícího člena ODS točit na mobil. To nemá s novinářskou prací nic společného.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa