Putin je nemocný, potvrdil Kreml. Za měsíc ho přitom čekají volby

Autor: CTK, ivm - 
13. února 2018
13:30

Mluvčí Kremlu Dimitrij Peskov potvrdil médiím, že prezident Putin onemocněl. Na hlase prezidenta to bylo znát již v pondělí při rozhovoru s předsedou palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem v Moskvě. Kvůli Putinově nemoci bylo jednání přeloženo ze Soči do Moskvy a několik bodů programu rozhovoru bylo zrušeno. „O nic vážného se nejedná,“ ujišťoval prezidentův mluvčí. Putin tak nadále pokračuje v práci, v pondělí telefonicky hovořil s Trumpem. 18. března prezident obhajuje ve volbách svůj mandát.

Pondělní telefonát prezidentů Ruska a USA Vladimira Putina a Donalda Trumpa byl konstruktivní a týkal se mimo jiné situace kolem Severní Koreje, uvedl mluvčí Peskov.

O telefonickém rozhovoru s Trumpem hovořil Putin už při pondělní schůzce s Abbásem v Moskvě. Prezidenti hovořili o urovnání izraelsko-palestinského konfliktu a Trump během rozhovoru vyjádřil Putinovi soustrast v souvislosti s leteckou katastrofou u Moskvy, kde se zřítilo letadlo An-148 a zahynulo všech 71 osob na palubě.

„Není to nic vážného,“ tvrdí mluvčí 

Americký prezident Rusku nabídl pomoc při vyšetřování katastrofy, za což Putin poděkoval, uvedl dnes Peskov. Dotkli se i tématu Severní Koreje, ale nešlo o hlubší výměnu názorů,“ prohlásil mluvčí a odmítl novinářům sdělit podrobnosti.

Putin se v těchto dnech potýká s nachlazením. „O žádné závažné onemocnění nejde, pokračuje v práci. Jeho program dál běží, i když s ohledem na nachlazení,“ citovala Peskova agentura TASS.

Video Vladimir Putin ovládl hokejovou plochu. Góly střílel „levou zadní“. - Reuters

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud