Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Jasno 23°C

„Zlikvidujeme vaši vaginu.“ Filipínský prezident nařídil mrzačit povstalkyně

Autor: ash - 
13. února 2018
12:25

Rodrigo Duterte, nynější filipínská hlava státu, nechvalně proslul svými drsnými výroky i kroky v boji proti povstalcům, drogovým dealerům a korupci v zemi. Nyní mimořádně nechutně zaútočil na ženy bojující v řadách komunistických povstaleckých skupin. Chce likvidovat jejich genitálie.

Od roku 2016, kdy byl zvolen s 91 procenty hlasů filipínským prezidentem, má Rodrigo Duterte na svém kontě celou řadu výroků, kterými šokoval svět. Další z nich přidal minulý týden, kdy se pochlubil, že nařídil, aby armáda střílela ženské příslušnice komunistických bojůvek v zemi do pohlavních orgánů.

„Řekněte vašim vojačkám: Je to nový rozkaz, který pochází od starosty,“ řekl Duterte, někdejší starosta, na setkání se zhruba 200 bývalými komunistickými rebely. „Nebudeme vás zabíjet. Jen zlikvidujeme vaši vaginu. Až o ni přijdete, už by zabití bylo zbytečné,“ dodal. Jeho výrok podle zpráv z místa vyvolal salvu smíchu.

Dutertova slova vešla podle listu The New York Times v širší známost až v pondělí, protože je Duterte pronesl ve svém rodném dialektu. V oficiálním přepisu jeho řeči pak nahradil tiskový úřad prezidenta slovo vagina pomlčkou.

Duterte je „macho-fašista“, běsní kongresmanka

Dutertův výrok vyvolal vlnu rozhořčení ve světě. Pozorovatelé však upozornili, že úchylnost jeho projevů již není nijak překvapující. „Je to jen poslední z řady neuvěřitelně hanlivých a ponižujících výroků, které dosud pronesl na adresu žen,“ řekl k tomu Charlos H. Conde z mezinárodní humanitární společnosti Human Rights Watch. A doplnil, že výzvy k sexuálně orientovaným útokům na ženy porušují mezinárodní právo.

Odsuzující reakce zazněly i na Filipínách. Kongresmanka Emmi de Jesusová, zastupující tamní hnutí za práva žen, uvedla, že Duterte je „macho-fašista“, který podporuje státní terorismus proti ženám.

Mezi Duterteho výroky na adresu žen je zřejmě nejznámější ten, kdy označil oběť hromadného znásilnění kriminálním gangem za „tak krásnou, že by si přál, aby byl první“. A v souvislosti s prošetřováním mimosoudního zabíjení na Filipínách v rámci boje proti drogovým dealerům mimo jiné pronesl, že by mu uvěznění nevadilo – pokud by mu byly povoleny „manželské“ návštěvy s více než jednou ženou.

Omluvil se snad jen za Hitlera

Drsná slova však Duterte volí většinou bez ohledu na pohlaví. V souvislosti s válkou proti drogám a korupci prohlásil, že jako prezident bude chtít těly zločinců nakrmit ryby v Manilské zátoce, nebo že by rád vyhladil tři miliony narkomanů v zemi. V této souvislosti se pak přirovnal k Adolfu Hitlerovi, za což se později výjimečně omluvil.

V říjnu 2016 zase po kritice jeho politiky ze strany USA označil tehdejšího amerického prezidenta Baracka Obamu za zkurvysyna. Zároveň oznámil změnu zahraniční politiky a počátek sbližování s Čínou.

zvonik54 ( 14. února 2018 12:47 )

Já bych to nechal klasicky po starém způsobu. - Střílet do těla na střed kamkoli dávku nebo strefit hlavu také na střed, protože mozek a jen mozek je to, co ovládá vagínu u žen a koule u mužů. A likvidací mozku se zastaví činnost obojího dole. Střílet jen na rozmnožovací ústrojí je úchylka.

starypes ( 14. února 2018 05:28 )

Mají strach, aby Zeman nenařídil policii střílet je do koulí.

flesch2z ( 13. února 2018 17:24 )

Hej, Duerte! Vem to přes EU, Merkelová je taky komunistka! Tam ale miř cca o 40 cm výš, ona je totiž jalovice.

sores ( 13. února 2018 16:47 )

Je to zrůda! A co jemu tak uříznout koule aby byl neplodný nebo i jiným mužským proč zrovna ženám!!!!

zada ( 13. února 2018 15:47 )

A c na to naše pražská kavárna? Proč mlčí ?!?!?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud