Spojenci Turecka měli zohavit tělo kurdské bojovnice. Rozřezali ho na kusy a natočili na video

Autor: ČTK - 
2. 2. 2018
23:07

Syrská kurdská milice YPG dnes oznámila, že spojenci Turecka, kteří proti ní v severosyrské oblasti Afrín vedou ofenzivu, zabili a rozřezali na kusy kurdskou bojovnici. Tvrzení YPG se opírá o video, které koluje na sociálních sítích. Informovala o tom agentura Reuters.

Turecko se svými povstaleckými spojenci ze Svobodné syrské armády (FSA) minulý měsíc zahájilo v Afrínu pozemní a vzdušnou operaci s cílem z této pohraniční oblasti vytlačit kurdské milice, které Ankara považuje za teroristy napojené na kurdské separatisty v Turecku.

Rebelové podporovaní Tureckem podle představitele místní kurdské administrativy si údajně hráli s tělem bojovnice a rozsekali ho, zatímco to celé natáčeli. Žena patřila k YPJ, což jsou ženské kurdské oddíly operující po boku YPG. „Z tohoto ohavného činu viníme tureckou vládu,“ řekl představitel. Turecké úřady se k obvinění zatím nevyjádřily.

Video vyvolalo rozhořčení

Na videu bylo zkrvavené zohavené tělo. Mezi Kurdy žijícími v severní Sýrii snímek vyvolal velké rozhořčení. Na sociálních sítích kolují příspěvky, které bojovnici vzdávají hold.

Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) bojovnice byla zabita severně od Afrínu, blízko tureckých hranic, kde Turecko dobylo od začátku ofenzivy území.

Zabitá žena se jmenovala Barin Kobaniová, což byla přezdívka odvozená od syrského kurdského města Kobani. Do YPJ vstoupila v roce 2015 a bylo jí asi 25 let. Spolu s ní byli u města Bulbul zabiti další tři kurdští bojovníci.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 4. února 2018 17:16 )

další best--tie z Afriky rozřezala na kusy v Itálií mladou dívku !!!!

1912 ( 3. února 2018 11:02 )

islamistická zvířata a to chce k nám !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa