Už žádná brčka, zaveleli v USA. Číšníkům hrozí pokuty a půl roku za mřížemi

Autor: base - 
28. 1. 2018
15:52

V Kalifornii byl navržen zákon ohledně omezení plastových brček. Výrazně prý ničí životní prostředí. Čísníci, kteří v restauraci nabídnou zákazníkovi brčko nebo ho automaticky vydají, mohou dostat pokutu až 1 000 dolarů (20 000 Kč) a k tomu 6 měsíců vězení. Informoval web Daily Mail.

„Musíme vytvořit povědomí o problému jednorázových plastových brček a jejich škodlivém vlivu na životní prostředí,“ uvedl v tiskové zprávě hlavní navrhovatel zákona Ian Calderon.

Pokud si slámku zákazník sám nevyžádá, číšník by ji neměl nabízet. „(Návrh zákona) neznamená úplný zákaz plastových brček. Je to jen malý krok k omezení našeho spoléhání se na tyto výrobky, které budou pozitivně přispívat ke změně potřeb a postojů spotřebitelů,“ dodal.

Zákon by mohl restaurace přimět k podávání nápojů bez plastových brček. „33 % plastového materiálu je použito pouze jednou a poté je vyhozen,“ řekl Calderon.

Plastová brčka díky svému malému rozměru se těžko recyklují, tudíž často skončí v oceáně, kde se rozbijí na malé kousky, které poté konzumují vodní živočichové.

Video Víte k čemu všemu se hodí obyčejná brčka? - Mall.cz

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jardavozembouchak ( 10. března 2018 12:43 )

kdyz chtel nekdo vymyslet de.bi.la, vymyslel americana. pac to jsou snad nejhloupejsi stvoreni na svete.

jardavozembouchak ( 10. března 2018 12:41 )

jeste existuji papirova brcka. a emici neumi bumbat normalne z kelimku nebo flasky? och ta emerika. podprdy jeste mohou zeny nosit? a spodary s tkanickami take?

ajlili ( 28. ledna 2018 16:26 )

 To je zase postaveny na hlavu... Kdyz pominu, jak nepatrny problem v tomto kontextu brcka jsou, proc se nezakaze jejich vyroba? Proc budou pokutovani cisnici?

Zobrazit celou diskusi
Další videa