Papež vyzval k modlitbám za uprchlíky. A varoval před „banalitou konzumu“

Autor: mah, ČTK - 
1. 1. 2018
15:15

Papež František vyzval při mši u příležitosti nového roku lidi dobré vůle, aby neztráceli naději v lepší svět. Ve Svatopetrské bazilice vyzval i k modlitbám za uprchlíky, kterým by se lidé měli snažit co nejvíce pomáhat. Zároveň varoval lidi, aby si snažili uchovat svou vnitřní svobodu, která je podle něj ohrožena „leptavou banalitou konzumu“.

František vybídl věřící, aby si každý den našli chvilku na rozjímání a uchránili si tak vnitřní svobodu. Ta je podle něj ohrožena „leptavými banalitami“. jako je konzum, přemíra prázdných slov či zbytečné stěžování si. „Zahoďme břímě minulosti a začněme od toho, co je opravdu důležité,“ řekl František.

Při loučení se starým rokem v neděli papež ve Vatikánu káral lidstvo za to, že válkami, lží a nespravedlností pokazilo rok 2017. „Války jsou flagrantním projevem absurdní pýchy,“ řekl na Silvestra František. Lidské, sociální a ekologické škody podle něj ale způsobují i malá provinění proti lidskosti, pravdě a bratrství.

Video Ničivý požár může za desítky mrtvých, pomodlil se za ně papež František - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

agfor ( 1. ledna 2018 18:20 )

Církev okradla ČR o více než 75 milird Kč, tak ať za ně uprdlíky ve Vatikánu živí.

kradu ( 1. ledna 2018 17:10 )

církev je největší zlo co tu je

zkzkz ( 1. ledna 2018 17:01 )

klimap ( 1. ledna 2018 16:56 )

Také se modlím, aby vypadli!

kalina107 ( 1. ledna 2018 16:53 )

Tady ten papež je důkazem , že katolická církev musí skončit .

Zobrazit celou diskusi
Další videa