Další příznak Trumpovy demence? Napít se musel za pomoci obou rukou jako malé dítě

Autor: Darina Jíchová - 
19. prosince 2017
12:40

Včera prezident Donald Trump „zbořil“ internet. Důvodem nebyla jeho řeč o strategii národní bezpečnosti. Sociální sítě více zaujal podivný moment, kdy se Trump neobratně napil ze skleničky vody. K jednoduché činnosti musel využít obě ruce. Tento okamžik podpořil teorii některých jeho kritiků, že prezident trpí demencí.

Aby se mohl napít, musel si prezident přidržovat skleničku vody oběma rukama jako malé dítě. Problémy s motorikou jsou jedním z příznaků raného stadia demence. Podle odborníků to může být důkazem toho, že se u Trumpa projevila degenerativní choroba. Spekulace o jeho zdraví začaly před pár dny, kdy se u něj vyskytly potíže s výslovností.

Video Demence u Trumpa? - Youtube

Doktoři na Twitteru diagnostikují demenci

Třesoucí se ruce i špatná artikulace patří mezi příznaky predemence. Twitter okamžitě zaplnily komentáře lidí. „Jeho motorické schopnosti degenerují,“ napsal uživatel Joseph Fedorko. Dodal, že způsob, jakým si sklenici přidržuje, jasně svědčí o tom, že má problém vykonat jednoduchý pohyb.

Další uživatelka Sandra F. Woodwardová ho přirovnala ke svému tříletému vnukovi. „Drží sklenici jako můj vnuk, buď má demenci, nebo se vrátil zpátky do fáze batolete,“ napsala. Podobné obtíže se u něj objevily už v listopadu, kdy nejdříve nemohl najít lahev vody, která byla těsně vedle něj, poté se znovu napil pomocí obou rukou.

Dva symptomy demence

Po zveřejnění videa na sebe amatérské diagnózy nenechaly dlouho čekat. Lidé okamžitě poukázali na to, že jedním z příznaků degenerativních mozkových chorob je právě třes v rukou. Dalším symptomem je nejasná artikulace. Při své řeči o politice vůči Izraeli, kterou pronesl 6. prosince, se prezident zaškobrtl na slovech státy a mockrát v závěru projevu. Věta: „Bůh žehnej Spojeným státům. Mockrát vám děkuji.“ pak zněla asi takto: „Bůh žehnej Spojeným šštátům. Močškrát vám děkuji.“

Konspirátoři si přišli na své, dva fanatičtí republikáni dokonce tvrdí, že za jeho obtížemi stojí mozková mrtvička, kterou vyvolalo užívání kokainu. Televizní moderátor Joe Scarborough nedávno uvedl, že mu „Trumpovi zaměstnanci z kampaně potvrdili, že se prezident nachází v raném stadiu demence“. Trumpův mluvčí Raj Shah k jeho problémům s řečí řekl, že prezident měl na konci projevu sucho v krku. „Nic víc za tím nehledejte.“

Názor odborníka

Zkušený neurolog Ford Vox je také jedním z těch, kdo se domnívají, že se u Trumpa objevují klasické projevy predemence. Lékař ale prezidenta nikdy osobně nevyšetřoval ani neměl možnost nahlédnout do jeho lékařských záznamů. V lékařském časopise Stat News publikoval rozsáhlou analýzu všech momentů, které u Trumpa považuje za příznaky choroby.

Neurolog Ford VoxNeurolog Ford Vox | reprofoto/facebook

Na toto konto tisková mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že se prezident po Novém roce podrobí důkladnému vyšetření, které bude zahrnovat i návštěvu neurologa. Konspirační teorie a pseudolékaře na Twitteru to ale neuspokojilo. Podle nich je to buď demence, drogová závislost, nebo cukrovka.

„Moje prababička, která trpěla demencí, pila stejně jako Trump, ke konci už i málo jedla,“ napsal uživatel Twitteru KungFu_Grip. Evidence-Based Chuck E.‏ sdílel následující: „Mám esenciální třes a piju přesně tímto způsobem. Myslím, že má nějakou nemoc spojenou s třesem (asi Parkinsona). Ale to je můj názor, aplikuju na něj moje zkušenosti.“

Podle lidí se jeho stav zhoršuje týden od týdne. Ostatní se domnívají, že problém je čistě v Trumpových rukou. „Má snad příliš malé ruce, že na skleničku potřebuje dvě?“ dělají si z něho legraci. „Příště mu tam dejte dětský dvouuchý hrníček, bude se mu pít líp,“ doporučuje Mark Callaghan.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 19. prosince 2017 19:59 )

PRIZNAK DEMENCE toho novinarze

dingous ( 19. prosince 2017 16:44 )

"Asitak" "narozdíl" satane, kdypak se naučíš česky, nojo vlastně...musíš koukat na svět a do Blesku, tak nemáš čas...asitaku narozdíle

la.ma ( 19. prosince 2017 15:55 )

Unsinn se píše s velkým "U" a se dvěma "n"...právě jsi "chytře" dokázal, že pravopis neovládáš...jsi doopravdy tupej

aIIina ( 19. prosince 2017 15:41 )

Tak je to podřadná práce, kterou žádný inteligent dělat nepůjde. Jen by si jejich zaměstnavatelé měli uvědomit, jak nebezpečnou zbraň svěřují do rukou těm primitivním tykvím.

NAZOR-LIDU ( 19. prosince 2017 15:37 )

Každej kamioňáckej řidič možná viděl kus světa, ale to nic nemění na faktu, že kamioňáci jsou jen cvičené opice s IQ vlnitého plechu o čemž nás den co den přesvědčují na silnicích, páchnoucí, umouněné a odporné.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud