Exploze na Manhattanu: Bangladéšan na sobě odpálil bombu poblíž Times Square

Autor: kal, dj, všm - 
11. 12. 2017
15:50

Poblíž jednoho z nejznámějších náměstí na světě, Times Square v New Yorku, ohlásila policie výbuch. Exploze se ozvala blízko 42. ulice a 8. avenue, zranila čtyři osoby. Podle deníku The New York Post útočil sedmadvacetiletý Bangladéšan, který žil v Brooklynu a k činu se inspiroval myšlenkami teroristické organizace Islámský stát.

Exploze vyděsila obyvatele Manhattanu při ranní špičce (před 14:00 SEČ). Výbuch podle očitých svědků vyvolal paniku, z místa exploze prchali lidé. Policie zatkla jednoho podezřelého, který měl podle všeho v jednom z tunelů odpálit výbušninu. 

Video Exploze na Manhattanu - Reuters, Markéta Volfová, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Výbuch vyvolal paniku:

Video Výbuch na Manhattanu. - Twitter
360p

Muž měl na sobě připevněnou po domácky vyrobenou výbušninu, že se jednalo o trubkovou bombu potvrdil i zdroj agentury AP. K explozi došlo předčasně, jinak by bomba napáchala větší škody. „Mohlo to být mnohem horší,“ komentoval situaci jeden z policistů.

Newyorská policie na svém Twitteru uvedla, že zraněná byla pouze jedna osoba, a to zatčený muž, který bombu v metru odpálil. Tato informace byla aktualizována a v současnosti se mluví o 4 zraněných, jde o pachatele a 3 cestující.

Výbuch na Manhattanu.Výbuch na Manhattanu. | 

Francisco Ramirez vypověděl, že když vystupoval z autobusu, zaslechl výbuch. Zvuk exploze přehlušil i jeho sluchátka. „Podle mě to vycházelo z metra, ale to je jen můj odhad. Zaslechl jsem dva výbuchu těsně za sebou. Vycházel jsem ze stanice a proti mně se hrnuly davy policistů. Těžkooděnci a strážníci byli všude. Bylo to děsivé, všude panoval chaos, ale neviděl jsem žádné zraněné,“ řekl reportérům CNN.

Doporučujeme
ivoadIIer ( 12. prosince 2017 08:25 )

Rudé špíně se dnes říká indicie. Na základě těchto lží byla JUDr. Horáková popravena.

zdenek43 ( 12. prosince 2017 00:17 )

Evropská komise posílá Česko kvůli uprchlíkům k soudu.....Brusel posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli odmítání uprchlických kvót.. řekl první místopředseda komise Frans Timmermans ........ PRAV PROTO??? potrebuje EU nacpat m i g r a n t y do Ceska,Polska,Madarska - aby taky tam meli to co maji v Nemecku,ve Francii, v Anglii ........... T E R O R I S T I C K E utoky na mistni obyvatele

tomik007 ( 11. prosince 2017 23:27 )

ANO - ofsem zasazeny DEZO BANGLADEZO neni zadny Amik...

oshona ( 11. prosince 2017 22:29 )

Co do toho motáte Horákovou rudá lůzo! Asi jste právě vylezli ze zemljaněk, nebo z panelákových kotců¨,, křováci!!!

oshona ( 11. prosince 2017 22:21 )

Dobře že byl bangladéžan idiot, škoda každého amíka

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa