Ozbrojenci na Ukrajině obklíčili Luhansk. Chtějí prý sesadit ministra vnitra

21. 11. 2017
16:50

Ozbrojenci v úterý obklíčili centrum Luhanska, jednoho z center proruských separatistů v Donbasu na východě Ukrajiny. Média si domýšlejí, že jde asi o spor o sesazení tamního ministra vnitra, který odvolání odmítá a tvrdí, že jeho muži podnikají zátah na „ukrajinské diverzanty“. Ozbrojenci v ulicích Luhansku nemají na uniformách žádné identifikační znaky.

„Mohu s jistotou říci, že pokusy některých osob zůstat u moci destabilizací situace jsou marné a ve velmi blízké budoucnosti budou neutralizovány,“ uvedl v prohlášení šéf samozvané „Luhanské lidové republiky“ Igor Plotnickij, který o den dříve odvolal místního ministra vnitra Igora Korneta kvůli trestnímu stíhání za přehmaty jeho podřízených policistů. Plotnickij se také vyjádřil, že nevidí žádný důvod k panice, vedení „lidové republiky“ má situaci pod kontrolou a zakrátko ji vyřeší.

Kornet své sesazení odmítá, zabarikádoval se v sídle ministerstva a považuje se nadále za policejního šéfa, uvedl list Ukrajinska pravda na svém webu. Tvrdí rovněž, že jeho ozbrojenci v noci zasáhli proti skupině diverzantů a průzkumníků, která se snažila proniknout na území „lidové republiky“, aby zde páchala teroristické a diverzní útoky. „Většina diverzantů byla zajata, ale slabší síly unikly trestu. Pátrání a zatýkání pokračuje,“ uvedl Kornet, podle kterého úřady plně kontrolují situaci a policisté plní své povinnosti. Obvinění, že by se pracovníci jeho ministerstva dopouštěli nezákonností, označil za nedůvěryhodné. Prý má důkazy, že vysoce postavení hodnostáři separatistů se dopouštěli trestné činnosti a ředitelka místní televize je podle něj ve službách ukrajinských tajných služeb.

Tisíce lidí jsou v ohrožení. Z Ukrajiny nás vyhodili nečekaně, říká mluvčí Lékařů bez hranic

Video Tisíce lidí jsou v ohrožení. Z Ukrajiny nás vyhodili nečekaně, říká mluvčí Lékařů bez hranic - Matěj Smlsal, Jan Jedlička
720p 480p 360p 240p

Obvinil také šéfku Plotnického úřadu a náčelníka vládní ochranky, že loni v září zinscenovali „státní převrat“, při kterém byl zabit bývalý premiér a odsouzen zástupce policejního náčelníka, a to za přispění generální prokuratury, která případ vykonstruovala. Všechny důkazy prý předal Plotnickému, který nařídil zahájit trestní stíhání a pozatýkat všechny aktéry.

Country2 ( 21. listopadu 2017 17:26 )

Tak už se nám rusáčci nasazení na rozklad Ukrajiny začínají mlátit mezi sebou, tím měli začít )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa