Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

V Barceloně demonstruje přes milion lidí. Chtějí jednotu Španělska

Autor: bru/ČTK - 
29. října 2017
13:26

V Barceloně se dnes sešel více než milion lidí na demonstraci za jednotu Španělska. Podle organizátorů jich dorazilo 1,1 milionu. Informoval o tom španělský deník El País. Policie zatím odhad účasti nezveřejnila. Lidé nesou španělské i katalánské vlajky a volají Díky Španělsko, Katalánsko Tě miluje.

V průvodu, který prochází centrem města, vládne podle záběrů ze sociálních sítí slavnostní atmosféra. Manifestace se účastní i někteří místní politici, lídři stran, které odmítly v pátek v katalánském parlamentu hlasovat pro rezoluci o nezávislosti.

Demonstraci svolala organizace Katalánská občanská společnost (SCC) pod heslem Všichni jsme Katalánsko a má být protestem proti páteční rezoluci o nezávislosti tohoto autonomního regionu. Tu schválil katalánský parlament, v němž měli v předchozích dvou letech většinu separatisté. Kvůli jejich snahám o nezávislost Madrid od soboty převzal vedení Katalánska, rozpustil tamní parlament a vyhlásil na prosinec volby.

Video  Katalánsko vyhlásilo nezávislost.  - Twitter
Video se připravuje ...

Organizace SCC pořádala podobně velkou demonstraci už 8. října, kdy také lidé v ulicích Barcelony protestovali proti snahám tamní vlády o odtržení této autonomní oblasti od Španělska. Tehdy SCC oznámila, že dorazil téměř milion lidí, podle policie jich bylo na 350 000.

Čtěte více: Bouřlivé Katalánsko - 7 důvodů, proč tam vycestovat!

tgbg ( 30. října 2017 08:14 )

Putler nechal Groznyj rozmlátit na prach, vyvraždil desetitisíce lidí a dosadil si do Čečenska loutkovou vládu, kterou neustále štědře dotuje. To je teprve demokracie!!!!

gabreta ( 29. října 2017 20:22 )

To je ale přeci naše lokajská tradice. Stačí připomenout Krym-Kosovo, amnestie Havel-Klaus a další a další, když dva dělají totéž, není to totéž!!

moiaza ( 29. října 2017 18:45 )

 Když Klaus s Havlem a Mečiárem rozbíjeli Československo, všichni mlčeli. Když se chce Katalánsko osamostatnit od Španělska, naše média to odsuzuji. Když dva dělají totéž, není to totéž?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa