Polonahý Putin vyrazil s harpunou na ryby. Dvě hodiny honil štiku

Autor: ČTK, bk - 
5. srpna 2017
08:49

Ruský prezident Vladimir Putin se ani v 64 letech nevzdává role drsného dobrodruha. Během nynější dovolené na jihu Sibiře vyrazil podle Kremlu na ryby - nikoli však s rybářským prutem a plechovkou červů, ale s potápěčskými brýlemi a harpunou.

„Dvě hodiny se honil za jednou štikou. Vůbec ji nemohl trefit, ale nakonec přece jen dosáhl svého,“ prozradil novinářům prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov a přislíbil, že od pondělka budou na internetové stránce Kremlu dostupné záběry z kamery, připevněné k prezidentově potápěčské masce. Prezident sice podle mluvčího patrně nepřekonal svůj rybářský rekord z roku 2013 v podobě úlovku štiky vážící více než 21 kilogramů, ale „tentokrát to bylo zajímavější“.

Již tradičním Putinovým společníkem na dobrodružné dovolené byl ministr obrany Sergej Šojgu. Koupání a podvodnímu rybaření prý nezabránila ani okolnost, že teplota vody nepřesahovala 17 stupňů Celsia.

Internetový list Gazeta.ru připomněl, že ve vzpomínaném roce 2013 vzápětí svého ruského kolegu „trumfl“ běloruský prezident Alexandr Lukašenko, který se pochlubil, že v řece Pripjať „osobně chytil“ tři sumce o váze 57, 24 a sedm kilogramů.

Putin svého času rybařil i s americkým prezidentem - George Bush mladší vzal Putina na ryby v Maine v roce 2007 a později přiznal, že pouze host něco chytil.

Během letošní dovolené se Putin podle Peskova nevěnoval jen rybaření, ale také se proháněl v motorovém člunu a po horách na čtyřkolce.

Výprava za leopardy

Bývalý agent sovětské tajné služby se zapojil už do poměrně dlouhé řady dobrodružných akcí, které mají zvýšit jeho popularitu u ruské veřejnosti. V roce 2009 podnikl v batyskafu výpravu na dno Bajkalského jezera, o rok později se přidal k výpravě za sněžnými leopardy na jihu Sibiře.

Video Prezident Zeman se v Číně setkal s Vladimirem Putinem - Blesk/Vera Renovica

Výprava na dno Černého moře, kde Putin našel dvě amfory, se v roce 2011 příliš nevydařila. Později byl Kreml nucen přiznat, že objev antických trofejí byl předem pečlivě připravený.

V roce 2012 Putin zaujal letem na deltaplánu, jímž prý chtěl navést bílé jeřáby na cestu do teplých krajin.

istyl ( 5. srpna 2017 10:48 )

jejich detsky geroj ( to jsme delavali jako deti) lovil nejakou čudlu u nej v lavoru a najednou v jeho ocich to byla stika...my, deti jsme ty čudly meli taky za velryby...inu rybarske lzi...

jir-ka ( 5. srpna 2017 10:18 )

Aby ji dohonil , tak mu na záda připevnily torpédo .

56gogo ( 5. srpna 2017 10:14 )

no jenom aby to nebylo naopak a štika nehonila Putina , a až nemohla tak ji trefil infarkt

istyl ( 5. srpna 2017 09:41 )

a kolik nahanecu z rad ochranky ji nahanelo? ze ho nesezrala...byl by pokoj

Garo ( 5. srpna 2017 09:37 )

Nové protiruské sankcie Spojených štátov majú za cieľ vytlačiť z európskeho trhu ruský plyn, aby sa na starom kontinente predával plyn americký, uviedol minister zahraničia Nemecka Sigmar Gabriel

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud