Hodinky se zárukou na Putinovo jméno se prodaly za 27 milionů

Autor: ČTK, val - 
21. 7. 2017
08:25

Za více než milion eur (asi 27,5 milionu korun) se podařilo vydražit švýcarské hodinky, které mají záruční list vystavený na jméno ruského prezidenta Vladimira Putina. Kdo je jejich novým majitelem, zůstává v tajnosti, uvedla ruská redakce BBC s odvoláním na monackou aukční síň.

Podle aukční síně se luxusní strojek prodal hned v první den dražby a kupec za něj zaplatil 1,054 milionu eur. „Hodinky byly prodány, ale nemůžeme odhalit jméno nového majitele kvůli důvěrnosti této informace,“ uvedla aukční síň.

Kreml se již dříve distancoval od nabídky aukčního domu nabízejícího v dražbě strojek Patek Philippe coby skvost ze sbírky ruského prezidenta. „Je to výmysl,“ prohlásil Putinův mluvčí Dmitrij Peskov minulý měsíc.

Společnost Monaco Legends, která aukci Antiquorum pořádala, uvedla, že dotyčné hodinky původně zakoupila „velmi významná osoba jako dárek člověku jménem Vladimir Vladimirovič Putin“. Dodala, že v záručním listu Patek Philippe „bývá v 99,9 procentech případů“ uvedeno jméno zákazníka a pouze v naprosto výjimečných případech může být doklad vystaven na jiné jméno.

Putin nosí hodinky za násobky prezidentských platů

Platinové hodinky Patek Philippe 5208P Triple Complication, které si lze pořídit jen na zakázku a jejichž cena se odhaduje na milion dolarů, byly podle certifikátu prodány v londýnské prodejně Watches of Switzerland.

Specializovaný server Hodinkee, který jako první na nabídku upozornil, připomněl, že ruský prezident se již ukázal s hodinkami, jejichž cena vysoko převyšuje oficiální roční příjem hlavy státu. Například při podpisu smlouvy o anexi Krymu měl na zápěstí Blancpain Aqualung, odpovídající příjmům za celé šestileté období v čele státu.

Putinovy hodinky při jeho setkání s americkým protějškem Donaldem Trumpem na summitu G20 (7. 7. 2017)Putinovy hodinky při jeho setkání s americkým protějškem Donaldem Trumpem na summitu G20 (7. 7. 2017) | 

Putinovy hodinky se několikrát dostaly do popředí pozornosti médií. V roce 2005 novináři zjistili, že prezidentovy hodinky stojí stejně jako roční plat hlavy státu. V srpnu 2009 nejprve obdaroval svými hodinkami syna sibiřského pastevce, aby v září při návštěvě továrny v Tule si o stejné hodinky řekl místní zámečník – a Putinovi nezbylo, než je stáhnout ze zápěstí. Na jaře prezident obdaroval hodinkami – zřejmě nikoliv vlastními – svého bývalého nadřízeného v sovětské rozvědce, který slavil 90. narozeniny.

Video Oliver Stone zpovídá Putina! Jak to má s Trumpem? Falšoval americké volby? - Prima ZOOM
1080p 720p 360p

Doporučujeme
flesch2z ( 21. července 2017 22:59 )

Taky bych brala Putinovo hodinky, ale jako dar s věnováním pěkně někde nahoře umístěným. Chodila bych na mítinky a dráždila bych jimi vlastizrádce a rusofoby. A ani by mi nevadilo, že jsou pánské.

Petr2369 ( 21. července 2017 15:10 )

Já si nedávno koupil sportovní WEI3401 a jsem maximálně spokojen. Přesné, kvalitní řemínek, vodotěsné. Cena směšná, pár korun. Odkaz - https://www.hodinkovnik.cz/vyhledavani/?string=WEI3401

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa