Putin se chce sejít s Trumpem. „Rande“ si nejspíš dají v domovině Melanie

Autor: ČTK, Mii - 
10. 2. 2017
17:55

Ruský prezident Vladimir Putin se v pátek v Moskvě vyslovil pro obnovu rusko-amerických vztahů. S novým americkým prezidentem Donaldem Trumpem má zájem se sejít, a mohlo by se tak stát ve slovinské metropoli Lublani. Putin to řekl po jednání se slovinským prezidentem Borutem Pahorem.

Moskva podle Putina vítá Trumpova prohlášení o potřebě zlepšení vztahů mezi oběma státy. Čeká, až bude americká vláda připravena k dialogu. Oba státy mohou společně čelit hrozbám terorismu a dalším globálním výzvám, zdůraznil ruský vůdce. 

Připravenost k rusko-americkém summitu vyjádřil po amerických prezidentských volbách Kreml i Bílý dům. Datum prvního setkání Putina s Trumpem ale zatím stanoveno nebylo. Poprvé spolu oba státníci telefonicky hovořili před dvěma týdny. Rozhovor prý byl „dobrý, konstruktivní a užitečný“. 

Setkání mocných v Lublani? 

Podle nedávného prohlášení ruského prezidentského mluvčího se první přímé jednání uskuteční v řádu měsíců, protože potřebuje pečlivou přípravu. Ruská média spekulují, že Putin by se s Trumpem mohl sejít ještě před summitem skupiny velkých ekonomik G20, který se uskuteční 7. a 8. července v Hamburku. 

Ani místo setkání ještě není stanoveno. Putin ale v pátek prohlásil, že nemá nic proti tomu, aby se jeho budoucí setkání s Trumpem konalo v Lublani. Dodal nicméně, že dohoda o místu jeho konání nezáleží jen na Moskvě, závisí na mnoha dalších okolnostech. 

Ze Slovinska pochází Trumpova nynější žena Melania, která se v roce 1970 narodila jako Melanija Knavsová v jihoslovinském městě Novo Mesto a dětství prožila v pětitisícové Sevnici. Putin už v Lublani jeden summit absolvoval, v roce 2001 se ve slovinské metropoli sešel s tehdejším prezidentem USA Georgem Bushem mladším. 

Doporučujeme
tgbg ( 11. února 2017 09:04 )

Krysí KÁGÉBÁK Trumpa stejně podrazí!!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa