Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Rusko zakázalo obrázek Putina jako „gay klauna“. Šiřitelům hrozí vězení

Autor: Mii - 
17. dubna 2017
06:09

Pokud bude někdo v Rusku na veřejnosti šířit fotokoláž, na které je vyobrazen prezident Vladimir Putin jako homosexuální klaun, může dostat pokutu či jít do vězení. Rozhodlo o tom ruské ministerstvo spravedlnosti, které vede seznam zakázaných obrázků.

Ruská média nyní mají problém s informováním o zákazu, protože existuje několik variant obrázku a nikdo neví, která přesně je zakázaná. Zeptat se nemohou, porušily by zákaz.

Seznam všech údajně extrémistických obrázků, mezi které se Putin jako gay klaun podle Kremlu řadí, je k nalezení na stránkách ruského ministerstva spravedlnosti. V popisu fotokoláže stojí: „Obrázek osoby, která se podobá Vladimiru Putinovi a implikuje nestandardní sexuální orientaci prezidenta Ruské federace.“

Mluvčí Kremlu ruské agentuře Tass sdělil, že osobně zakázaný obrázek neviděl, ale je si jistý, že Putin s ním osobní problém nemá. 

Plakát s gay Putinem se stal populárním v roce 2013. Rusko tehdy schválilo zákon, který zakazoval, aby se děti nacházely v situacích a byly obklopeny mediálními produkty, které propagují netradiční sexuální vztahy. Aktivisté za práva gayů byli zatýkáni a biti. Brzy začali obrázek Putina jako gay klauna používat jako symbol útlaku gayů v Rusku.

Setkání Vladimira Putina a českého prezidenta Miloše Zemana:

Video Zeman u Putina: Samý úsměv, samá chvála a řeči o počasí! - Tomáš Polák, Reuters

Konec humoru v Rusku

Rusko schválilo první zákon proti internetovému extremismu v roce 2013, přesně rok poté, co se Vladimir Putin vrátil do prezidentské funkce. Úřady tak dostaly moc blokovat veškeré webové stránky, které podle nich obsahují ilegální informace a svolávají k nepovoleným protestům.

Rok na to Putin podepsal zákon, kvůli kterému se lidé mohou dostat do vězení jen na základě pozitivního ohodnocení zakázaného internetového obsahu. Takovým obsahem bylo například pojednání o teoretickém státním převratu, kvůli němuž skončil profesor filosofie ve vězení.

Další omezení svobody slova na internetu přišlo v dubnu 2015. Ruská vláda zakázala sdílení a vytváření obrázků, které shazují a znázorňují v nedůstojných pozicích ruské veřejné činitele. Zákon mířil zejména na takzvaná internetová memy – vtipné obrázky, jež si lidé na internetu sami posílají.

Zákaz Putina à la gay klauna tak může spadat jak pod tento zákon, tak pod zákon o internetovém extremismu.

tgbg ( 17. dubna 2017 18:27 )

Putin je obyčejný pedofil!!!!

sensadrak ( 17. dubna 2017 09:09 )

Chtěl jsem si ho pohladit jako koťátko, prohlásil Putin o líbání chlapce Litviněnko na smrtelné posteli nařkl Putina z toho, že si objednal jeho smrt. Ze smrti ruského agenta viní Londýn Rusko. Chlapeček, kterému Putin políbil břicho: Dlouhou dobu na setkání nemohl zapomenout Nikita Konkin v roce 2014 Putin s malým chlapcem, kterého políbil na břicho. Putin na procházce před Kremlem vyhrnuje tričko náhodnému chlapci Nikitovi Konkinovi (tehdy 5) a líbá ho na nahé břicho. Putin svléká tričko malému chlapci. Putin na procházce před Kremlem vyhrnuje tričko náhodnému chlapci Nikitovi Konkinovi (tehdy 5) a líbá ho na nahé břicho. Nikita Konkin v roce 2012 Bývalý agent KGB a FSB Alexandr Litviněnko Litviněnko na smrtelné posteli nařkl Putina z toho, že si objednal jeho smrt. Ze smrti ruského agenta viní Londýn Rusko. Chlapeček, kterému Putin políbil břicho: Dlouhou dobu na setkání nemohl zapomenout Nikita Konkin v roce 2014 Předchozí Další 23. ledna 2016 ● 112 Před deseti lety dal ruský prezident Vladimir Putin (63) malému chlapci pusu na nahý pupík. Vysloužil si za to pořádnou dávku kritiky a byl obviňován i z pedofilie. Jak ale na neobvyklý projev náklonnosti zareagoval samotný chlapeček Nikita Konkin? Bylo mu to nepříjemné? Britské soudní vyšetřování potvrdilo, že ruský špion Alexander Litviněnko (†43) byl otráven radioaktivním plutoniem. Na základě zápisků z jeho deníku se navíc zdá, že za jeho smrtí stojí sám Putin, který měl vraždu schválit. Proč? Litviněnko byl léta prezidentovým ostrým kritikem, ovšem údajnou poslední kapkou mělo být nařčení z toho, že je Putin pedofil. Agent o tom spekuloval na svém blogu a všechno začalo jedinou fotkou z roku 2006. Na ní Putin na Rudém náměstí poklekává k pětiletému chlapečkovi, vyhrnuje mu triko a líbá ho na nahé bříško. Mnozí lidé byli Putinovým počínáním znechuceni, ovšem chlapec ze snímku, Nikita Konkin, má na věc úplně jiný názor. Na pusu od Putina je hrdý a dodnes prý na zážitek z dětství rád vzpomíná

sensadrak ( 17. dubna 2017 09:01 )

Putin má rád malé chlapce, líbá je na bříško (fujtajxl). Litviněnko by mohl vyprávět, kdyby žil.

kalina107 ( 17. dubna 2017 07:58 )

Mě ten obrázek ani moc humorný nepřipadá . Spíš urážlivý . A odkud mají místní idioti informace , že Putin je buzik ? To roznáší Putna , Moravec nebo Pospíšil ? To jim tito teplí braši šeptali do ouška když jim protahovali koncák ? Nebo ho dokonce znají osobně a mají s ním zkušenosti ? V podstatě to vypovídá o jejich nechutných povahách . Pryč od takových špín . Stydím se , že žiju s touto spodinou a štítím se jich .

prycsnima ( 17. dubna 2017 07:48 )

 Vtip je ale v tom,že Putin je homosexuál a jen lehce bi. A pořád se to snaží tutlat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud