Pátek 22. října 2021
Svátek slaví Sabina, zítra Teodor
Polojasno 11°C

Princ mlátil lidi a nadával jim. Král na něj i jeho kumpány poslal policii

Autor: ČTK, nka - 
21. července 2017
07:40

Policie v Rijádu zatkla za verbální i fyzické napadání lidí člena královské rodiny. Oznámil to dnes saúdskoarabský list Arab News. K zatčení příbuzného dal příkaz král Salmán. Na internetu se objevilo video, jak policisté odvádějí prince Saúda bin Abdalazíze bin Musáida bin Saúda. Král také nařídil, aby byli zatčeni všichni, kdo se na napadání podíleli.

Policie dostala rovněž pokyn nepropouštět nikoho, dokud nebudou vyslechnuti všichni zatčení a všechny oběti, a dokud nerozhodne soud. V králově výnosu se uvádí, že zákon platí po všechny, bez ohledu na jejich společenské postavení.

Zpráva o zadržení prince se objevila dnes a video, na němž je vidět středeční zatčení prince, zhlédlo mnoho Saúdských Arabů.

Princ Saúd svým počínáním vyvolává kritiku už delší dobu. Na sociálních sítích kolují videa, která ho zachycují i s jeho společníky při násilí. Na jednom je muž s krvácející hlavou před namířenou zbraní, na jiném zakrvácený řidič za volantem, kterému někdo nadává za špatné parkování. Na dalším záběru je stůl s 18 sklenicemi kvalitní whisky a hromadou bankovek. V Saúdské Arábii, stejně jako v dalších muslimských zemích, je konzumace alkoholu zakázaná.

Postih členů královské rodiny v Saúdské Arábii není běžnou věcí, avšak loni se objevila zpráva o popravě jednoho prince. Šlo o Turkího bin Saúda bin Turkího Kabíra, který ve sporu zastřelil člověka. 

Video V Saúdské Arábii zatkli člena královské rodiny. Princ mlátil lidi a padával jim. - twitter.com

Ke královské rodině patří podle agentury AFP tisíce lidí a většina z nich má titul princ a princezna. Nově zatčeného prince Saúda místní média označují za níže postaveného člena klanu.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa