Překupník, který podvedl Bohdalovou, mě bil flaškou po zadku, tvrdí falzifikátor

Autor: dce - 
21. 7. 2017
13:34

Zamotaný řetězec obchodníků a podvodníků končí až u Jiřiny Bohdalové a dalších VIP klientů Komerční banky. Ti se stali obětí obchodu s padělanými obrazy a přišli tak často i o několik milionů! Padělky pro překupníka Jaroslava Fröhlicha vyráběl údajně i Alexandr Hanel. Toho měl Fröhlich bít flaškou po zadku, když odmítal pracovat!

Padělky obrazů známých malířů, které se dostaly mimo jiné i k herečce Jiřině Bohdalové (86), svým VIP klientům v bance nabízel Radek Pokluda. Pocházely údajně od překupníka Jaroslava Fröhlicha. Podle serveru iRozhlas.cz pro něj padělky vyráběl malíř a restaurátor Alexandr Hanel. 

Pro Fröhlicha měl pracovat od 90. let do roku 2006, později utekl na Kanárské ostrovy. Podle všeho se pro dobrovolný exil rozhodl, protože už nedokázal snášet Fröhlichovo chování vůči němu.

„Pan Hanel řekl, že ho můj klient bil flaškou přes zadek, podle mě to není věrohodný svědek, tato část výpovědi pana Hanela nemusí být správná,“ řekl Fröhlichův advokát Tomáš Kaiser.

Hanel sám při policejním výslechu nejprve výrobu padělků popřel. „Jaroslav (Fröhlich – pozn. red.) na něj velmi naléhal, aby to udělal, a když to neudělal, hodně ho bil,“ informuje Rozhlas. Hanel dokonce tvrdil, že vyslechl manžele Fröhlichovy, jak se domlouvají na jeho likvidaci. Fröhlich si později našel jiné padělatele, po nich policie dál pátrá.

Policie nyní kromě Fröhlicha stíhá i soudní znalce Vlastimila Tětivu, Jiřího Vykoukala a Petra Beránka. Ti měli k falzům dodávat nepravdivé posudky. „Fröhlich osobně překládal obrazy znalcům Mgr. Tětivovi, Mgr. Beránkovi, PhDr. Vykoukalovi a těmto vyplácel odměny za vypracování nepravdivých znaleckých posudků,“ píše se v obžalobě na Fröhlicha a jeho manželku. Advokát Kaiser ale tvrdí, že Fröhlichovi nevěděli, že prodávají padělky, a spoléhali se na pravdivost posudků. Celý případ bude soud projednávat v následujících měsících.

VIDEO: Bohdalová nedávno získala čestné občanství Prahy!

Video Čestné občanství pro Bohdalovou: Teď už budu odpočívat! Bez lidí! - Petr Macek, Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud