Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Tajný pokoj v Argentině ukrýval nacistický poklad: Byla tam i „Hitlerova hlava“

Autor: pet, ČTK - 
20. června 2017
08:32

Patrně největší sbírku předmětů s nacistickou tematikou, která kdy byla objevena v Argentině, našla policie v nenápadném bytě na severním předměstí metropole Buenos Aires. Kolekce obsahující například bustu Adolfa Hitlera či umělecké předměty ozdobené hákovým křížem mohla podle úřadů za války patřit předním německým nacistům.

V tajné místnosti ukryté za knihovnou v jednom z domů předměstí Beccar našli policisté celkem 75 předmětů, které jsou podle odborníků historickými originály. Řadu z nich totiž doprovázejí dobové fotografie.

„To je způsob, jak je zpeněžit, když ukážete, že je používal vůdce. Jsou tam jeho fotky s těmi předměty,“ řekla agentuře AP argentinská ministryně bezpečnosti Patricia Bullrichová.

VIDEO: Archeologové objevili v argentinské džungli nacistickous skrýš
Video  Archeologové objevili v argentinské džungli nacistickou skrýš.  - Reprofoto youtube.com
Video se připravuje ...

Mezi předměty byly i dětské hračky s nacistickými motivy, kterými působili na malé děti.

Policisté nyní řeší, jak se sbírka dostala do Argentiny. Nejpravděpodobnější je podle expertů varianta, že je s sebou na konci války či po ní přivezl některý z nacistických funkcionářů, kteří do Argentiny a některých dalších zemí Latinské Ameriky prchali před spravedlností. Mezi jinými v Buenos Aires žili například Adolf Eichmann či Josef Mengele.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud