Asad je zlo, ani Hitler nevraždil plynem! ztrapnil se Trumpův muž. Teď se kaje

Autor: ČTK - 
12. 4. 2017
12:43

Mluvčí Bílého domu Sean Spicer se omluvil za svůj kontroverzní výrok, v němž porovnával syrského prezidenta Bašára Asada s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem. Spicer na úterní tiskové konferenci prohlásil, že ani Hitler se nesnížil k tomu, aby během druhé světové války použil chemické zbraně proti vlastnímu lidu. Komentoval tak chemický útok v Sýrii, ze kterého Spojené státy viní Asadův režim. V Izraeli Spicerův výrok vyvolal velkou kritiku a byl pochopen jako popření holokaustu.

Na dotaz novinářky žádající upřesnění, co přirovnáním k Hitlerovi myslel, Spicer vysvětlil, že nacistický vůdce nikdy chemický arzenál nenasadil způsobem jako Asad. Hitler je nicméně zodpovědný za vyhlazovací tábory, kde nacistické Německo masově likvidovalo především Židy v plynových komorách.

„Mám na mysli sarin, nikdy plyn nepoužil proti vlastním lidem způsobem, jako to činí Asad,“ vysvětlil Spicer. Další novináři v sále k tomu namítli, že Hitler nervový plyn využíval k holokaustu. „Ne ale jako Asad, kdy plyn shazoval ve městech na nevinné obyvatele,“ dodal Spicer.

Téměř vzápětí se objevily výzvy k jeho rezignaci. Spicera k odstoupení vyzvala například šéfka demokratů ve Sněmovně reprezentantů Nancy Pelosiová, Centrum Anny Frankové nebo herečka a zpěvačka Barbra Streisandová.

Bílý dům potřebuje učitele dějepisu

V Izraeli se právě slaví jeden z největších svátků roku, pesach. Ministr dopravy Jisrael Kac označil Spicerova slova za velmi vážná a šokující a prohlásil, že Izrael musí požadovat, aby se Spicer omluvil, nebo rezignoval. „Bílý dům naléhavě potřebuje učitele dějepisu. Nevědomost je nepřijatelná,“ sdělil šéf parlamentního výboru izraelsko-amerických vztahů Nachman Šai.

Trumpova odveta v Sýrii za chemický útok:

Video Trump poslal odvetu za utrpení dětí: USA bombardovaly Sýrii. - Reuters/Klára Brunclíková/Hudební banka
720p 480p 360p 240p

„Hitler používal chemickou zbraň hromadného ničení ve velkém měřítku, jaké do té doby a po ní lidstvo nepoznalo. Je to už druhé selhání Bílého domu v postoji k největší tragédii, jež se stala židovskému národu ve 20. století,“ sdělil s poukazem na to, že při mezinárodním dni upomínky na holokaust se Bílý dům ve svém prohlášení nezmínil o obětech. „Kde jsou prezidentovy tweety, když je jich třeba?“ dodal Šai.

Spicer se omluvil a připustil, že udělal chybu, když použil „nevhodnou a necitlivou narážku na holokaust, který nelze s ničím srovnávat“. Chtěl prý jen zdůraznit ohavnost útoku, při němž zahynulo asi 80 lidí.

Kac omluvu přijal slovy: „Protože se omluvil a, pokud vím, odvolal své výroky, je ta záležitost ukončena,“ řekl.

Spicera ve středu za nevhodné srovnání kritizovala také německá vláda. „Jenom to ukazuje, co je tak jako tak postojem spolkové vlády: Jakékoli srovnání aktuální situace se zločiny národního socialismu nevede k ničemu dobrému,“ řekl mluvčí kancléřky Angely Merkelové Steffen Seibert.

Zatímco většina historiků se podle CNN shoduje, že nacistické Německo na bitevním poli nepoužilo chemické zbraně, tak v plynových komorách ve vyhlazovacích táborech zahynuly miliony lidí.

Doporučujeme
rentierskej ( 27. června 2017 18:40 )

trumpův muž: "ani hitler nevraždil plynem!" a já si vždycky myslel, že adolf spáchal sebevraždu, protože mu přišla faktura za plyn!

balika ( 13. dubna 2017 09:58 )

Agent Orange je kódové označení používané armádou USA pro směs dvou herbicidů 2,4-dichlorfenoxyoctové kyseliny (2,4-D) a 2,4,5-trichlorfenoxyoctové kyseliny (2,4,5-T).Bylo rozprášeno asi 70 tisíc tun defoliantů, které obsahovaly asi 150 kg dioxinu. I po desetiletích mají obyvatelé Biên Hòa asi stokrát více dioxinu v krvi, a to i u lidí,co tam přišli po válce. Dodnes se tam rodí postižené děti. Ušáci držte už ty své rypáky!!!!!!!

1912 ( 12. dubna 2017 18:11 )

ty zločinci US zapoměli co použiVALI ve Vietnamu !!!

panda82 ( 12. dubna 2017 15:11 )

No radši přímo použít atomovku, nebo napalm, Japonsko, Korea, Vietnam, to jsou jen ty velké

balika ( 12. dubna 2017 13:13 )

Důkazy a fotografie potvrdily, že chemický útok v Idlíbu byl zinscenovaný Bílými přilbami a americkou CIA. Syrská opozice na Twitteru informovala o chemickém útoku den předem! Trump má kolem sebe zrádce, lháře a nekontroluje silové složky USA.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa