Putin má druhého vnuka, prozradil v televizi. Rusům chce pomoci s porodností

Autor: ČTK, nka - 
15. 6. 2017
14:25

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek přislíbil svým voličům a voličkám další „soubor opatření“ na podporu porodnosti v Rusku. Při této příležitosti poodhalil roušku tajemství okolo vlastní rodiny. „Nedávno se narodil druhý vnuk,“ řekl Putin během každoroční debaty s Rusy, vysílané v přímém přenosu televizními a rozhlasovými stanicemi.

Putin ze svého soukromí v roce 2013 veřejnosti prozradil, že se rozvedl s manželkou Ljudmilou, s níž má dvě dcery. I nyní zdůraznil, že nechce zacházet do podrobností.

„Mé děti, nehledě na všechny báchorky, žijí zde v Rusku, v Moskvě. Mám i vnuky. Co se týče vnuků, jeden už chodí do jeslí. Chápejte, o co jde: nechci, aby vyrůstali jako nějací princové, ale aby z nich byli normální lidé,“ zdůraznil.

Vyjádřil také obavy, že zájem veřejnosti by mohl výchově vnoučat uškodit, a tak požádal veřejnost, aby „je nechala na pokoji“ a respektovala tento postoj hlavy státu.

Během zodpovídání dotazů veřejnosti si Putin s občany notoval. Tak to ale nevypadá vždycky, takto ho vypískali diváci po zápase ruského borce:

Video Premiéra Vladimíra Putina vypískal dav - Youtube.com

Oficiálně o životě dvou Putinových dcer není nic známo. Podle médií se Marija provdala za nizozemského bankéře a mají dceru, Katěrina podle novinářů řídí fond Innopraktika a je provdána za miliardáře Kirilla Šamalova. Tyto informace Putin nikdy nepotvrdil.

Na televizní obrazovce byl dnes Putinovi a dalším divákům předveden čerstvý novorozenec, a to i s tatínkem a porodníkem, který hlavě státu položil dotaz, zda se bude nadále vyplácet rodinám státní příspěvek, takzvaný mateřský kapitál, jehož výše nyní činí přibližně 450 tisíc rublů (asi 183 500 korun). Prezident zdůraznil, že jsou nadále nutná státní opatření na podporu porodnosti vzhledem k demografickému poklesu po rozpadu Sovětského svazu, který přirovnal k válečným ztrátám. O čtvrtinu až třetinu také poklesl počet mladých žen, které by mohly rodit.

Mateřský kapitál není na auto

„Musíme s tím bezpodmínečně něco udělat, abychom nepadli do propasti. Jednou z věcí je mateřský kapitál, který dostalo už sedm milionů matek, více než polovina jej využila, a další příplatky za narození třetího potomka. Naše opatření, byť velmi nákladná, mají výsledky. Záhodno je ale mít celý soubor opatření. Musíme promyslet, jak povzbudit narození prvého dítěte u prvorodiček a pak druhého a třetího,“ řekl.

Na dotaz, zda bude možné tyto prostředky použít i na koupi auta, odpověděl záporně. „Peníze se utratí a rodina – maminka a dítě – nic nedostanou,“ řekl s tím, že příspěvek od státu je určen na klíčové věci, jako je bydlení, zdravotní péče anebo vzdělání.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa