„Rusko je čím dál víc agresivnější.“ Ministr chválí NATO za posílení obrany

Autor: ČTK, base - 
15. 6. 2017
15:10

Ruská agrese vůči Severoatlantické alianci zesílila a země NATO udělaly dobře, když se rozhodly posílit svou obranu. Řekl to ve čtvrtek britský ministr obrany Michael Fallon, který je na dvoudenní návštěvě Rumunska.

Na schůzce ve Walesu v roce 2014 se šéfové států a vlád zemí NATO v reakci na ruskou anexi Krymu a na vývoj na Ukrajině dohodli na takzvaném Akčním plánu připravenosti. Jeho cílem bylo zvýšení schopnosti rychle reagovat na ohrožení členských zemí. Alianční síly rychle proto narostly až na 40 tisíc lidí, trojnásobek původního počtu.

Fallon připomněl anexi Krymu a řekl, že Rusko zastrašuje státy v Pobaltí a více než tři roky maří demokratický proces v západní Evropě prostřednictvím „propagandy a dalších taktik“. Britský ministr rovněž obvinil Rusko z „agrese ve východním Středomoří a prodlužování konfliktu v Sýrii“. Na jihovýchodě Evropy je podle něj NATO stále více ohroženo.

Své rumunské protějšky Fallon ujistil, že Británie se bude nadále angažovat v otázkách evropské bezpečnosti, navzdory svému nadcházejícímu odchodu z EU.

Podívejte se na video, kde Sobotka hovoří o evropské bezpečnostní spolupráci:

Video Bude nás chránit NATO, nebo EU? Sobotka o evropské bezpečnostní spolupráci. - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

carda63 ( 15. června 2017 16:27 )

Možná USA mrzí, že v Evropě už dlouho nebyl žádný velký válečný konflikt a Lend and Lease Act byl pro ně největší kšeft v dějinách, tak by se jim nějaký průser hodil.

kalina107 ( 15. června 2017 16:23 )

Frk měsíce , možná roku nebo dokonce desetiletí řekl dneska ministr Chovanec. Řekl , že kdyby byla spravedlnost , tak by získali 40procent . Jako bonus ještě prohlásil , že Zaorálek je novou tváří ČSSD . Já a věřím , že nejen já si myslím , že kdyby opravdu byla v Česku spravedlnost , tak by dostali 40let na Mírově nebo rovnou provaz . A s tou novou tváří se ten prolhaný gauner zesměšnil dokonale . Zaorálek , nejprofláklejší , hnusná držka .

lucio1 ( 15. června 2017 16:14 )

Hitler by z něho měl radost...

carda63 ( 15. června 2017 16:14 )

Postrádám logiku v jedné věci.Proč cca 500 milionová Evropa leze do pr.ele 300 milionovým Spojeným státům, aby je ochránili před 150 milionovým Ruskem, které přišlo za války o 20 milionů lidí a suroviny nepotřebuje.

delviar ( 15. června 2017 16:11 )

Tohle je ješte větší kok@t než se čekalo.Jeho kosti asi neskončí na ruských stepích ale ostatních,takzvaných obyčejných lidí!! Asi by mu dost prospělo,kdy si omrkl dokument Wermacht,který pávě dovysílala Čt2!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa