Muslimský starosta při pietě v Londýně: Nechutné činy nejsou ve jménu nás

Autor: simao, ČTK - 
5. června 2017
21:40

Mnoho muslimů se sešlo v pondělí při pietě za oběti teroristického útoku na London Bridge. Proslov měl muslimský starosta Sadiq Khan, který stejně jako další přítomní muslimové upozorňoval, že teroristický čin se rozhodně nestal ve jménu nikoho z nich. Londýnští muslimové se od útoku rázně distancovali.

Odhodlání neustoupit pachatelům teroristických útoků daly dnes najevo stovky obyvatel Londýna, které se večer sešly na vigilii za oběti sobotního atentátu. Starosta Sadiq Khan za potlesku přítomných prohlásil, že teroristé obyvatele města nerozdělí.

Starosta Khan a minuta ticha u Temže

Khana přitom poslouchaly rovněž desítky muslimů, kteří se na shromáždění rázně distancovali od činu, k němuž se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

„Své nechutné činy neprovádíte ve jménu nikoho z nás,“ vzkázal pachatelům útoku vůbec první muslim zvolený do pozice hlavy Londýna. „Nepovede se vám rozdělit obyvatele našeho města,“ prohlásil Khan za potlesku zhruba tisícovky shromážděných, které domů nezahnal ani počínající déšť.

Poté, co starosta vyzval k uctění památky obětí minutou ticha, rozhostil se po parku Potters Fields na břehu řeky Temže klid, který rušil jen zvuk policejního vrtulníku upomínajícího na bezpečnostní manévry v okolních ulicích.

Fotogalerie Teror v Londýně: Dodávka vjela na mostě do lidí, útočníci… 70 fotografií

VIDEO: Britská metropole opět zažila teror

Video 8 minut hrůzy v Londýně: Teroristé „pro Alláha“ bodali lidi do krku. - Reuters/Hudebni banka

„Ti lidé nemají s islámem nic společného“

Stejně jako k útoku na koncertě v Manchesteru před dvěma týdny se i k londýnskému vraždění se sedmi mrtvými a 48 zraněnými hlásí IS, v jehož řadách jsou sunnité vyznávající radikální islám.

Desítky muslimů oblečených do triček s nápisy „Jsem muslim, zeptej se mě na cokoli“ dnes po starostově projevu diskutovaly s dalšími účastníky vigilie. Poselstvím islámu je podle nich láska, a nikoli nenávist.

VIDEO: Svědectví o útoku na London Bridge

Video „Teroristi! Všechny bodají!“ Svědek popsal hrůzu v Londýně. - Reuters

„Ti lidé nemají s islámem nic společného. Chceme to dát najevo a myslím, že to lidé chápou a podporují nás,“ řekl ČTK jeden z přítomných muslimů Tareq Gheri, který na shromáždění dorazil se skupinkou muslimských aktivistů – cyklistů objíždějících Británii v rámci benefičních jízd vydělávajících na dobročinné účely. Za souhlasného kývání svých kolegů dodal, že tolerantní povahu britské společnosti podobné činy nezmění.

Vše o útoku v Londýně čtěte ZDE >>>

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 6. června 2017 02:42 )

TENTO a KRNDA - jsou jasnym dukazem jak rychle jde vsechno do krdele

zdenek43 ( 5. června 2017 23:59 )

takto to zacalo taky v TURECKU ....... 7.2016-Turecký prezident Recep Erdogan již dříve prohlásil, že si přeje „náboženskou generaci“ a odklon od sekulárního zřízení Turecka je v posledních 15 letech zřejmý. TAKZE proveden PUC???? tiatr . . . . . vzdor z doby nastupu Hitlera - noc dlouhych nozu........ Přes 2 700 odvolaných soudců, skoro 9 tisíců propuštěných zaměstnanců ministerstva vnitra a tisíce zatčených, jejichž počet každým dnem stoupá. Vláda prezidenta Recepa Erdogana (62) zahájila po neúspěšném pokusu o státní převrat „čistku“ v řadách armády, policie i justice........... ‚Jsme muslimská země, pryč se sekulární ústavou.‘ Islamizace Turecka pokračuje........Prezident by podle nové ústavy mohl být členem politické strany, nahradil by premiéra v čele vlády a ve výjimečných případech vládl sám pomocí dekretů. Zmizela by současná omezení pro funkční období, Erdogan byl mohl vládnout až do roku 2029. TAKZE TOTO CEKA A N G L I I a to za par let ........... zacalo to davno ..... ale muslimove pokracuji dal a dal ..... a posledni VITEZSTVI je - Starostou Londýna je poprvé muslim. Rodiče právníka Khana přišli z Asie /// bacha - v Anglii se vsem z pakistanu apod. rika prisli z Asie,,, to same je vsem slovanum se v Anglii rika Polaci.../// 6. května 2016 Pětačtyřicetiletý právník Sadiq Khan se stal prvním muslimským starostou britské metropole. Výsledek, který do čela britské metropole vynesl syna pákistánských imigrantů.

MajkaB ( 5. června 2017 23:09 )

Není v koránu psáno, že v prospěch šíření islámu může věřící i lhát?

junkiexl ( 5. června 2017 22:59 )

Ne, ty teroristi jsou budhiste.

balika ( 5. června 2017 22:29 )

False: http://aeronet.cz/news/video-leaknute-video-ukazuje-jak-cnn-v-londyne-falsuje-muslimskou-demonstraci -proti-teroru-na-london-bridge-skandal-ktery-nema-v-historii-zpravodajstvi-obdoby-otrasa-vedenim-ame ricke-televize/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud