Drama letu na Havaj: Opilý Turek se dobýval k pilotům, přemohli ho cestující

Autor: nka - 
20. května 2017
17:05

Drama zažili cestující letu z Los Angeles do havajského Honolulu. Opilý Turek se tu dobýval k pilotům do kokpitu, než jej zpacifikovali sami pasažéři a posádka. Letoun pak na Havaj doletěl v doprovodu dvou bojových tryskáčů americké armády.

Pětadvacetiletý Anil Uskanli vzbudil pozornost už na letišti v Los Angeles, kde se pod vlivem alkoholu pokoušel otevřít dveře vedoucí na letištní plochu. Jelikož ale nebyl dostatečně opilý na to, aby ho zaměstnanci letiště vyloučili z přepravy, mohl pokračovat dál ke stojánce a později nastoupit na palubu.

Video: Zadrženého Turka odvážejí agenti FBI do cely

Video Zadrženého Turka odvážejí agenti FBI - facebook.com

Asi v polovině šestihodinového letu se zvedl a s notebookem v ruce se pokusil přiblížit k pilotní kabině. „Byl velice tichý, pohyboval se pomalu. Snažil se přiblížit ke kabině, tam, jak sedí kapitán,“ popsal jeden z cestujících s tím, že Turek měl na hlavě ručník, nebo deku.

Cestu podivně vyhlížejícímu muži zablokovala letuška vozíkem s jídlem. Turek se pokusil vozík odtlačit, to už ale ze svých míst vyskočili ostatní cestující a muže pomohli zpacifikovat. „Letušky byly moc statečné. Zachovaly se opravdu fantasticky,“ řekl serveru Hawaii News Now další z pasažérů.

Zbytek cesty pak Turek strávil připoutaný na svém sedadle lepicí páskou. Pilot o dění na palubě informoval řídící věž a letadlo se 181 cestujícími do Honolulu doprovodily dva narychlo přivolané armádní tryskáče.

Na letišti už čekali agenti FBI, kteří muži nasadili pouta a odvedli ho do cely. Turek se teď má podrobit lékařské prohlídce a výslechu. Zatím není jasné, z jakého přečinu bude obviněn. Zpovídat se ale bude minimálně z napadení posádky letadla, za což mu hrozí 10 let vězení.

Ve Spojených státech žil Uskanli na studijní vízum, v kalifornské Santa Monice docházel do herecké školy.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud