Antonín (23) byl u útoku na americké univerzitě: Jeden mrtvý, tři zranění

Autor: Tomáš Polák - 
1. května 2017
22:25

Jeden mrtvý a minimálně tři zranění. Taková je bilance pondělního útoku na Texaské univerzitě v americkém Austinu, kde studuje i Čech Antonín Mikláš (23). I on viděl, jak univerzitní policie útočníka pronásleduje, sám byl jen pár metrů od místa činu. Školu policie evakuovala, byla tam totiž nahlášena bomba.

Mladý muž na univerzitě jednoho ze studentů ubodal a další tři zranil. Antonín byl opodál. „Zrovna mi skončila hodina, vyšel jsem po schodech na ulici, kde už někdo utíkal. Ostatní říkali, že je ve škole někdo se zbraní,“ popsal exkluzivně pro Blesk.cz. „Přijela policie a lidi běhali a ukazovali, kam utekl. Byl to velký křik a zmatek,“ dodal.

Antonínova spolužačka pak vše vylíčila ve společném chatu na sociální síti. „S přítelem jsme jedli oběd na piknikovém stole. Ke konci stolu přišel nějaký kluk a zabodl nůž do desky a všem se nám podíval do očí,“ zmínila.

„Nůž zabodl klukovi do krku“

„Myslela jsem, že jde jen o nějakou teatrální scénku. Ale pak vzal nůž a beze slov ho zabodl do krku nějakého kluka za ním. Ten si chytl krk a začal křičet. Všichni to sledovali a čekali něco jako: Vtípek. Ale útočník pak pokračoval a bodl dalšího studenta v oblasti ledvin,“ napsala Alyson.

Podle informací studentů byl útočník studentem medicíny a útočil na příslušníky univerzitního bratrstva. Dvě budovy školy pak evakuovala policie kvůli nahlášené bombě.

Všude po městě houkají policejní auta, ve společném chatu píšou, že je v okolí kampusu další útočník a pobodaní,“ dodal Atnotnín. Další útok se ale nepotvrdil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

oxygene.p ( 2. května 2017 08:52 )

Je zajímavý , že skoro u každého takového činu je nějaký čecháček , který zázrakem přežije , střelec mine nebo si ho vůbec nevšimne (jaká náhodička) a ten čecháček si pak užívá svých pět minut slávy v novinách. Byl tam vůbec? Nebo si chce jen zamachrovat , aby ho rodinka a přátelé plácali po ramenou , jak je statečný? No , pro mě je tak leda hňup.

1912 ( 2. května 2017 07:19 )

Má sedět doma a né studovat pro zločince !!Za kolik si tě koupili ??

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud